Skocz do zawartości
Ojciec

Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam baniak od 4 tygodni. Dwa blazenki i korale od paru dni. Mam dwa pytania. 

Co się dzieje z podłożem? Pod piaskiem robi się brązowy nalot co to jest? 

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje z briareum? Pięknie polipowalo od tygodnia a teraz zamknięte od trzech dni.. Razem z drzewkiem, nie pamiętam nazwy. Inne korale i rybki mają się dobrze. Zauważyłem też że brarerum jak by było trochę mniej. Nie zakrywa już całej skałki i pokazały się białe kropeczki na nim widać trochę na zdjęciu. 

Parametry niby ok. 

Kh 10 

Ph 8.5

No3 5 

Po4 0 lub 0.03 

Zasolenie 1024

Proszę o pomoc 

 

 

DSC_0325.JPG

DSC_0321.JPG

DSC_0324.JPG

DSC_0327.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, karol86 napisał:

Co to za drzewko? Acropora?

Czym świecisz?

Drzewka nazwy nie pamiętam :(. Lampa zawiera dwa rzędy diod o łącznej mocy 10 W. Połowę stanowią diody MARINE, emitujące silne, białe światło o temperaturze barwowej 10000 K, zapewniające dobry rozwój koralowców. Pozostałe diody ACTINIC emitują niebieskie światło o temperaturze barwowej 20000 K, które podkreśla barwy zwierząt morskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko za szybko, widzę bardzo białe skały co to jest , woda była świeża   czy od akwarysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala tzw sucha. Akwarium dojrzewalo 4 tygodnie bez życia. Wodę lalem z filtra RO. Czyli destylowaną plus oczywiście sól i bakterie. Bio s 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz kupować korali do akwarium i nie wiedzieć jak się nazywają.  To jest proszenie się o kłopoty. Wstrzymaj się  kupowaniem czegokolwiek . Nie kupuj korali bo ci się podobają . Jeśli w sklepie wciskają ci wszystko to omijaj go daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ojciec napisał:

Wodę lalem z filtra RO

RO czy RO DI

2 godziny temu, Ojciec napisał:

Lampa zawiera dwa rzędy diod o łącznej mocy 10 W

Rozumiem że to lampka Aquaela która niestety szału nie robi

@Ojciec czy Ty miałeś tam coś żywego przy odpalaniu

Na podłożu jest chociaż żywy piach czy też po prostu piach ?

Ty się prosisz o problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Speedo1544 napisał:

RO czy RO DI

Rozumiem że to lampka Aquaela która niestety szału nie robi

@Ojciec czy Ty miałeś tam coś żywego przy odpalaniu

Na podłożu jest chociaż żywy piach czy też po prostu piach ?

Ty się prosisz o problemy

Na podłożu jest piach z bakteriami..... Woda jest to odwróconej osmozy briareum właśnie się zaczęło otwierac jakiąś godzinkę temu :)

2 godziny temu, karol86 napisał:

Nie możesz kupować korali do akwarium i nie wiedzieć jak się nazywają.  To jest proszenie się o kłopoty. Wstrzymaj się  kupowaniem czegokolwiek . Nie kupuj korali bo ci się podobają . Jeśli w sklepie wciskają ci wszystko to omijaj go daleko.

Osoba sprzedająca nie sprzedaje mi korali które mi się podobają tylko te które są łatwe takie jak xenia capnela itp. Więc byle czego mi nie sprzedaje..... Jest to sklep akwarystyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam dzisiaj kupiłem pierwsze korale. Jestem trzy tygodnie od startu akwarium 50 l, podawałem bakterie bio s dzisiaj dodałem jedną krople jodu aquaforest i wsadzilem capnella oraz briareum.

Capnella mi nieco opadla czy to przez zmianę miejsca?

Briareum się schowało przy transporcie ale tak po około 4 h w akwarium było całe zielone do momentu jak podałem im krople AF vitality oraz AF aminomix i zgasilem światło zostawiłem tylko lampkę monlight led aquael. Pytanie cY to normalne że briareum się chowa przy zgaszonym świetle czy może to przez te krople które im podałem? Na ulotce jest podane aby dawac jedna krople na 100 l co drugi dzień w sklepie powiedziano mi że przy takiej małej obsadzie dawać po jednej kropli na około tydzien

Edytowane 4 Listopad przez Ojciec
 
Popatrz sam na swój post z 4 listopada, dziś mamy 11 a Ty ciągle dokładasz życie do zbiornika w którym właśnie dopiero rusza dojrzewanie, powiem tyle teraz to dopiero zaczniesz zadawać pytania co się dzieje. Bo na moje oko to czeka Cię bardzo dłuuuugie dojrzewanie i plagi wszelakie
Jeśli w sklepie w którym się zaopatrujesz tak Ci poradzono co wcześniej piszesz, to zmień sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego daj zbiornikowi spokojnie dojrzeć,jak najmniej pchania rąk do zbiornika a będzie dobrze, lejesz bakterie ? Jaką masz filtrację ?Napisz coś o sprzęcie najlepiej załóż temat w ,,nasze akwaria,,

Musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać a zwierzaki wprowadzaj stopniowo,na początku proste koralowce potem tzw  ekipę czyszczącą i rybki ale nie wszystkie na raz tylko stopniowo by biologia miała czas na dostosowanie się do obciążenia :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ojciec napisał:

Na podłożu jest piach z bakteriami..... Woda jest to odwróconej osmozy briareum właśnie się zaczęło otwierac jakiąś godzinkę temu :)

Osoba sprzedająca nie sprzedaje mi korali które mi się podobają tylko te które są łatwe takie jak xenia capnela itp. Więc byle czego mi nie sprzedaje..... Jest to sklep akwarystyczny

" Byle czego mi nie sprzedaje bo to sklep akwarystyczny"

Jaki sklep? Z akwarystyką morską? Czy można tam też znaleźć papużki?

To następnym razem jak coś sprzedadzą to powiedz że masz Świeże akwarium i niech ci chociaż napiszą nazwę " drzewek". 

Ps 

Min miesiąc nie dokładają nic do akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, karol86 napisał:

" Byle czego mi nie sprzedaje bo to sklep akwarystyczny"

Jaki sklep? Z akwarystyką morską? Czy można tam też znaleźć papużki?

To następnym razem jak coś sprzedadzą to powiedz że masz Świeże akwarium i niech ci chociaż napiszą nazwę " drzewek". 

Ps 

Min miesiąc nie dokładają nic do akwarium. 

Sklep tylko z akwarystyką morską i słodką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ojciec może faktycznie załóż swój temat w dziale nasze akwaria bo rzeczy podawane przez Ciebie tutaj są szczątkowe

Wiemy że masz baniak który ma miesiąc czasu i ma 50 l

Użyta sucha skała,woda RO i jakiś piasek i jakieś bakteria

Napisz swój temat a będzie nam łatwiej pomóc

Po to jest forum żeby sobie pomagać nikt przecież nie jest alfą i omegą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×