Skocz do zawartości
AniaWol

Trochę o sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Cała elektryka jest sporo wyżej niż sump i raczej bez chlapania woda przepływa, może to faktycznie kwestia samej szafki, ale i tak jak będę robił następnym razem, to elektryka będzie osobno koszt żaden, a spokój mojego sumienia bezcenny ?

38 minut temu, AniaWol napisał:

Co dobrego to wprowadza do całej elektryki w szafce?

Generalnie każde urządzenie które jest podłączone mogę sobie osobno wyłączyć np przy podmianie wody wyłączam tylko obiegówkę a cała reszta sobie działa, ostatnio padł mi zasilacz cyrkulatora wywaliło tylko bezpiecznik od niego, a cała reszta działała jak jest wszystko na jednym, to niezależnie co padnie wywali zasilanie całego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, elespero napisał:

Delikatnie ruda pokryła, ale już zabezpieczone

czym zabezpieczałeś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego na tych zdjęciach ale z elektryki dołożyłem jeszcze pz-828-rc czujnik zabezpieczający przed przelaniem założony jest na górnej krawędzi akwarium jak dostanie wody to z automatu wyłącza obiegówkę

3 minuty temu, MorskiMen napisał:

czym zabezpieczałeś ? 

wyczyścić, lakier bezbarwny w spreyu, do elektroniki czy zwykły każdy zda egzamin

49 minut temu, AniaWol napisał:

Z czego zrobiłeś blat na szafkę i czym malowałeś/zabezpieczałeś stelaż?

blat to podwójna płyta 18mm meblowa zrobiona w sklepie który wycina i obrabia na miejscu, co do stelaża to jest to jakiś hammerait ale nie polecam, następny stelaż będzie z aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma tego na tych zdjęciach ale z elektryki dołożyłem jeszcze pz-828-rc czujnik zabezpieczający przed przelaniem założony jest na górnej krawędzi akwarium jak dostanie wody to z automatu wyłącza obiegówkę
wyczyścić, lakier bezbarwny w spreyu, do elektroniki czy zwykły każdy zda egzamin
Zamiast czujnika przelania dobra jest rewizja, taka jak spływ albo większą. Wtedy obieg cały czas hula, a gdy wyłączy się to lipa. A takie rzeczy najczęściej dzieją się gdy nas nie ma w domu i to na dłużej. Złośliwość rzeczy martwych.

Zawiasy zabezpieczylem wazeliną.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, AniaWol napisał:

Zgadza się, masz rację...przecież można zrobić tak samo jak w przypadku spływu. hmmm ale ja gapa lol.

Takie sitka montuje się tylko na spływie.

36 minut temu, kubasikor napisał:

Generalnie każde urządzenie które jest podłączone mogę sobie osobno wyłączyć np przy podmianie wody wyłączam tylko obiegówkę a cała reszta sobie działa,

Można też kupić gniazdka z wyłącznikiem i mamy podobny rezultat. Lecz kolega przytoczył dobry argument do skrzynki z bezpiecznikami.

Tylko że z reguły wywala różnicówkę, a nie pojedynczy bezpiecznik.

Przy takiej inwestycji warto też zastanowić się nad dobrym UPSem, chociaż na obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

Zamiast czujnika przelania dobra jest rewizja, taka jak spływ albo większą

Oczywiście też jest, ten czujnik to takie moje widzimisię

3 godziny temu, elespero napisał:

Tylko że z reguły wywala różnicówkę, a nie pojedynczy bezpiecznik

Widzisz mój zasilacz dostał zwarcie więc różnicówka nawet jakby była to by nie zadziałała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma podłączoną hydraulikę sumpa lub w inny sposób do kanalizacji, tak aby łatwiej zrzucać brudna wodę i zautomatyzować podmianki z nalewaniem świeżej solanki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AniaWol napisał:

Czy ktoś z Was ma podłączoną hydraulikę sumpa lub w inny sposób do kanalizacji, tak aby łatwiej zrzucać brudna wodę i zautomatyzować podmianki z nalewaniem świeżej solanki?

 

Ja mam akwarium 50litrowe na podmianki obok sumpa. W tym akwarium mam 2 przeloty . Jeden do sumpa drugi do kanalizacji

IMG_20191230_203755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolanko w prawym-wyższym zbiorniku służy jako zrzut do kanalizy. Jak to działa w praktyce, skoro zbiornik do podmiany w moim rozumieniu jest zbiornikiem w którym szykuje świeżą solankę? Czy stosujesz jakis zawór zamykający polaczenie z sumpem? Jak przebiega proces podmianki u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×