Skocz do zawartości
ensso

[64L] patyczaki w kostce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
9 godzin temu, ensso napisał:

W 2 tygodnie przybrała 3 główki :)
Poza tym mimo usilnych starań podbicia po4 w ciągu jednej doby i tak stan wraca do punktu 0.
 

Sorry ale w to nie uwierzę. Masz dużą wiedzę którą nakrywasz większość akwarystów w tym mnie, ale w 3 główki dunki w 2 tyg. nie ma takiej opcji. Musiały już być główki na szkielecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie dokarmiam mrożonkami @Pawku :) Nie mam fotki jak przyjeżdżała szczepka. Możliwe, że były małe pochowane główki w polipach i nie zwróciłem uwagi na nie. Nie zmienia to faktu, że przybiera na masie :) leci jej 3tydzien w zbiorniku. Goniopora i caulastrea też się rozwijają. Także chyba nie jest tak źle z tymi lpsami ;) choć fakt. Wolałbym mieć wykrywalne po4 ale nawet jak mi się uda je podbić nadwyżkami mrożonek to i tak biologia w ciągu doby wciąga do zera...

Dunci po przebudzeniu i świeżo zapalonym świetle:

IMG-20191122-084937.jpg

IMG-20191122-084801.jpg

 

Edytowane przez ensso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

? nie no widać że baniak ma się nieźle, a te buraczkowe kolorki już nawet na podstawkach to też złudzenie optyczne? Takie odbicia od super lampy?

nie Panowie jaja sobie robicie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, Osmodeusz napisał:

? nie no widać że baniak ma się nieźle, a te buraczkowe kolorki już nawet na podstawkach to też złudzenie optyczne? Takie odbicia od super lampy?

nie Panowie jaja sobie robicie

 

@Osmodeusz Spokojnie. Też jestem nastawiony sceptycznie. Ale kolega @ensso ma wiedzę wiec zobaczymy. Tak jak już wcześniej wspomniałem mam nadzieję że kolega przetrze nowe szlaki i bedziemy następne zbiorniki stawiać jego metodą :)

 

PS. @Osmodeusz ostatnio jakiś cięty jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoasek rosnie :)

IMG-20191123-134014.jpg


received-638727446660119.jpg

 @Osmodeusz i specjalnie dla Ciebie Dunki ;) czy tak też nie powinny wyglądać? :)

IMG-20191123-142027.jpg


IMG-20191123-142017.jpg


IMG-20191123-142012.jpg

 

Edytowane przez ensso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, ensso napisał:

Zoasek rosnie :)

IMG-20191123-134014.jpg


received-638727446660119.jpg

 @Osmodeusz i specjalnie dla Ciebie Dunki ;) czy tak też nie powinny wyglądać? :)

IMG-20191123-142027.jpg


IMG-20191123-142017.jpg


IMG-20191123-142012.jpg

 

No powiem ci ze według mnie marudzi. Nie ma wysuniętych polipow ledwo co się otwiera. 

 

IMG_20190423_175540.jpg

Otwarta dunka która nie marudzi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czuje się wezwany do tablicy, więc odpowiem po raz ostatni już bo wiem że onanizujesz się faktem, że wkur.... ludzi swoim podejściem do akwarystyki i traktowaniem ludzi jak głupców. 

Ludzi którzy siedzą w temacie od lat a ich zbiorniki mówią same za siebie czy to na facebooku czy na NR

Tak Dunka i inne LPS wyglądają źle, być może dlatego że starasz się podbić PO4 które na bieżąco pewnie kumuluje jałowa skała, ale testy przecież nie kłamią, i nie szkodzi że skałe i podstawki zaczyna pokrywać coś na kształt dino bądź cyjano bo pod cudowną lampą z alibaby nie bardzo widać

Ale wszyscy Ci poprostu zazdroszczą, że tanim kosztem i swoją wiedzą poprowadzisz zbiornik wprost TOTM

Przecierasz szlaki w akwarystyce morskiej swym innowacyjnym podejściem do tematu i szczerze mówiąc jestem przerażony że jednak u co niektórych znajdujesz poklask i kibicują Ci w tym przedsięwzięciu nie pierwszym chyba zresztą. Bo baniaczek z tego tematu https://www.facebook.com/groups/reefworld/permalink/2182446411810610/?hc_location=ufi

też bodajże twój ?

I kolejny raz na tym forum dałem się wyprowadzić z równowagi, a obiecałem że już się podpuścić nie dam

słowa nie dotrzymałem

W dniu 3.11.2019 o 09:09, ensso napisał:

Czas pokaze :)

Ps - to nie są nowe szlaki... Tylko odkurzone stare metody które w dobie mecenasów akwarystyki zostały stłamszone przez Hur Dur jestem specjalistą bo tak powinno się robić ;)

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz ile w Tobie jadu i zawisci chlopie ? wygrałeś z tym po4 i jałowa skala ? dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apdejt z poślizgiem bo dużo spraw na głowie. Od 3dni walczę ze zbiornikiem.
Jak to stara prawda głosi - lepsze wrogiem dobrego.
Niestety po raz kolejny potwierdza się teza, że największym wrogiem akwarium jest sam akwarysta :) 
Długoterminowe po4 w postaci 0 podkusiło mnie do podbicia... no i przedobrzyłem... 
Były przyrosty, były kolory - a teraz jest walka :) kolejne doświadczenie! 
Człowiek uczy się na błędach. Było dobrze przy 0? To po cholerę kombinujesz? :D
Niestety są ofiary, mam nadzieję, że będą to bohaterowie którzy poświecili się dla dobra reszty. 

IMG-20191203-145656.jpg
Acropora x2, Stylophora x1. 

Niepewny los jednej Acry i Montipory. 
Reszta widzę, że powoli dochodzi do siebie w porównaniu z weekendem.
Także nie jest aż tak źle jak mogłoby być... lekcja wyciągnięta. 
Patrz na korale... a nie cyferki głupcze! 


W niedzielę 5L podmiana. Wczoraj 20L. Dziś kolejne 20L.
Jak to mówią - nie wiesz co się dzieje? Nie wiesz co robić?
PODMIENIAJ WODĘ! :) tu też stara prawda się potwierdza. 

Przy okazji tego, że skończył mi się reagent do 755, a i kończy się sól (TM bioactif) zamówiłem test Colombo no3 (0-4mg/L skala ❤️ mimo, że kropelkowy ;)  ) oraz do testu ATI Absolute Ocean w wersji 2x2.04L.
Na tym chcę ciągnąc nowy, większy projekt który czai się za rogiem ;) zobaczymy co to ATI wymyśliło (a sporo dobrych informacji... oraz ta wygoda przy podmiance :) ). 

Odnośnie działań z większym projektem: dzieje się sporo. Szkło zamówione. Lampa, reaktor, filtry, obieg, odpieniacz, automatyka są na bazie.
Także na początku 2020 będzie składane wszystko do kupy i przenoszone do większego domu :) 

Zdjęcia całości wieczorem / jutro :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No powiem ci że pewnie i tak zaprzeczysz ale ja przystaje przy swoim że to dojrzewanie zabiło i jeszcze będzie zabijać. Szkoda korali... Oby dalej poszło z górki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawku napisał:

No powiem ci że pewnie i tak zaprzeczysz ale ja przystaje przy swoim że to dojrzewanie zabiło i jeszcze będzie zabijać. Szkoda korali... Oby dalej poszło z górki 

Rozwiń lepiej swoją teorię bo jestem ciekaw bardzo na podstawie czego tak sądzisz ?
Zaprzeczę z racji tego, że obserwuje zbiornik jak i kolega dużo bardziej doświadczony dogląda i to nie jest kwestia dojrzewania :) 
To w ogóle bardzo szerokie i lubiane pojęcie "dojrzewanie" gdy nie wie co się dzieje to najłatwiej powiedzieć "dojrzewanie" :D 


Dojrzewania nie było praktycznie wcale (skała już praktycznie czysta) bo i co miało dojrzewać? skoro biologia podawana z zewnątrz + dojrzała woda na starcie, a skała czysta MR i brak piasku... 
Parametry w ryzach (biologia zbijała, zbijała aż wyzerowała)... Wszystko rośnie... Konsumpcja też rośnie... Powoli dokładane życie (brudzące, a nie konsumujące). 
Jest boom po mojej ingerencji i to wina dojrzewania? ?
Obroń swoją tezę bo wygląda to na wróżenie z fusów i dopasowywanie faktów do swoich potrzeb ?

Dzięki za trzymanie kciuków ;) i o korale bym się nie martwił bo sobie radziły dobrze póki im nie zacząłem przeszkadzać :D 
Nie bierz też mojej wypowiedzi jakoś osobiście bardzo ale na serio jestem mega ciekaw toku rozumowania i liczę, że rozwiniesz...

ps jeszcze tu nie pisałem (na innym forum jest), że 19.11 było grubo przelane KZ ZF+ (zamiast 3kropel poszło 1/5 butelki 10ml...)
ps2 to też pozwoliło mi upewnić się w przekonaniu, że na chwilę obecną jazda bez odpieniacza to za wysokie progi dla mnie :)
ps3 foty na szybko po wlaniu świeżej soli :)

IMG-20191203-150101.jpg


IMG-20191203-150111.jpg%5Cg

 

IMG-20191203-150122.jpg



@Pawku tu masz np zdjęcie z 27.11 (prawie tydzień temu) acropory. Wygląda na umierającą lub taką którą męczy dojrzewanie? Pięknie wybarwiona... Ale co ja tam wiem :) 

IMG-20191128-213140.jpg


 

Edytowane przez ensso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, ensso napisał:

Rozwiń lepiej swoją teorię bo jestem ciekaw bardzo na podstawie czego tak sądzisz ?
Zaprzeczę z racji tego, że obserwuje zbiornik jak i kolega dużo bardziej doświadczony dogląda i to nie jest kwestia dojrzewania :) 
To w ogóle bardzo szerokie i lubiane pojęcie "dojrzewanie" gdy nie wie co się dzieje to najłatwiej powiedzieć "dojrzewanie" :D 


Dojrzewania nie było praktycznie wcale (skała już praktycznie czysta) bo i co miało dojrzewać? skoro biologia podawana z zewnątrz + dojrzała woda na starcie, a skała czysta MR i brak piasku... 
Parametry w ryzach (biologia zbijała, zbijała aż wyzerowała)... Wszystko rośnie... Konsumpcja też rośnie... Powoli dokładane życie (brudzące, a nie konsumujące). 
Jest boom po mojej ingerencji i to wina dojrzewania? ?
Obroń swoją tezę bo wygląda to na wróżenie z fusów i dopasowywanie faktów do swoich potrzeb ?

Dzięki za trzymanie kciuków ;) i o korale bym się nie martwił bo sobie radziły dobrze póki im nie zacząłem przeszkadzać :D 
Nie bierz też mojej wypowiedzi jakoś osobiście bardzo ale na serio jestem mega ciekaw toku rozumowania i liczę, że rozwiniesz...

ps jeszcze tu nie pisałem (na innym forum jest), że 19.11 było grubo przelane KZ ZF+ (zamiast 3kropel poszło 1/5 butelki 10ml...)
ps2 to też pozwoliło mi upewnić się w przekonaniu, że na chwilę obecną jazda bez odpieniacza to za wysokie progi dla mnie :)
ps3 foty na szybko po wlaniu świeżej soli :)

 

 

To nie jest żadna teoria tylko tylko obowiązujący od mld. lat naturalny cykl azotowy. W jaki sposób miałeś zamknięty cykl od razu na starcie? Bakterie w akwarium morskim są przede wszystkim w skale. Skoro miałeś suchą skałe myślisz że wystarczą bakterie z "żywej wody" i z zewnątrz. Na opakowaniu z bakteriami masz napisane właściwie co lejesz? A może wodę słoną taką samą jak twoja żywa woda?

Właśnie żywa woda, Jest gdy akwarium jest w ciągłym obiegu i po zamknięciu cyklu azotowego można nazwać to żywą wodą. Czy akwarium z którego brałeś tę wodę stoi obok twojego? Bo jesli nie i wiozłeś ją jakiś czas po za baniakiem i bez obiegu to można ją uznać za ścieki. Wiesz ile tam martwych bakterii znajduje się??

A propos jeszcze twojego "doświadczonego" kolegi. Skoro jest tak wszechwiedzący to czemu pozwolił ci na podbijanie PO4 w tak młodym zbiorniku. Przecież to aż się prosi o zaburzenie cyklu azotowego.

Jeszcze wracając do tekstu z kilku postów wcześniej mówiłeś coś o masie koralowej? Szkoda że nie napisałeś że to dotyczy korali miękkich a nie twardych. Dopiero dzisiaj uświadomiłem sobie w jakim byłeś błędzie jak startowałem pierwszy baniak i jak to zniecierpliwiony wrzuciłem korale miękkie.


Sorry ale juz miarka się przebrała i zagotowało się we mnie. Tematy na forum czytają laicy którzy uczą się i próbują znaleźć wiedzę na temat morszczyzny. Czytając twój temat sprawiasz że korali w Polsce tylko ubywa po czym jak ktoś napisał na forum pełno ogłoszeń ze sprzedażą akwariów i życia które jeszcze nie zostało uśmiercone.

Po za tym twój ton wypowiedzi przyświadcza mnie w przekonaniu że nie masz pokory do tego hobby i szacunku dla doświadczonych akwarystów którzy zjedli na tym zęby...

Pozdrawiam i życzę sukcesów

PS. przepraszam za nieład mojej wypowiedzi była pisana impulsowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, ensso napisał:

Zaprzeczę z racji tego, że obserwuje zbiornik jak i kolega dużo bardziej doświadczony dogląda i to nie jest kwestia dojrzewania :) 
To w ogóle bardzo szerokie i lubiane pojęcie "dojrzewanie" gdy nie wie co się dzieje to najłatwiej powiedzieć "dojrzewanie" :D 


Dojrzewania nie było praktycznie wcale (skała już praktycznie czysta) bo i co miało dojrzewać? skoro biologia podawana z zewnątrz + dojrzała woda na starcie, a skała czysta MR i brak piasku... 
Parametry w ryzach (biologia zbijała, zbijała aż wyzerowała)... Wszystko rośnie... Konsumpcja też rośnie... Powoli dokładane życie (brudzące, a nie konsumujące). 
Jest boom po mojej ingerencji i to wina dojrzewania? ?
Obroń swoją tezę bo wygląda to na wróżenie z fusów i dopasowywanie faktów do swoich potrzeb ?

laughing-42.gif.3fdec6c4cebafe22152dd5e28ffb1ac0.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-20191206-103331.jpg

IMG-20191206-103319.jpg

IMG-20191206-103356.jpg

IMG-20191206-103347.jpg

Wszytko powoli wraca na prawidłowe tory... Eh to dojrzewanie... ? raz jest, a raz go nie ma...
Szkoda, że w tym zakłamanym światku mało kto ma odwagę przyznać się do popełnionego błędu.
Myślę, że by to wielu osobą mogło pomóc.

Edytowane przez ensso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, ensso napisał:

IMG-20191206-103331.jpg

IMG-20191206-103319.jpg

IMG-20191206-103356.jpg

IMG-20191206-103347.jpg

Wszytko powoli wraca na prawidłowe tory... Eh to dojrzewanie... ? raz jest, a raz go nie ma...
Szkoda, że w tym zakłamanym światku mało kto ma odwagę przyznać się do popełnionego błędu.
Myślę, że by to wielu osobą mogło pomóc.

Czy ta wypowiedź dotyczy mojej osoby? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale dla mnie one nie wyglądają za zdrowo

Może żyją ale to raczej wegetacja jest niż życie

Ale co ja się tam znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×