Skocz do zawartości
Osmodeusz

Prawie kostka

Rekomendowane odpowiedzi

W tematyce akwarystyki morskiej jestem jeszcze zielony, ale zastanawia mnie od jakiegoś czasu dlaczego wszyscy dążymy w swoich baniaczkach do tych magicznych 0 (NO3 - 0, PO4 - 0). Trzepiemy wodę przewymiarowanymi odpieniaczami, lejemy cudne specyfiki tylko po to by pozbyć się nutrientów

Parę ładnych lat spędziłem pod wodą, na rafach we wrakach, jaskiniach z racji tego że zajmowałem się nurkowaniem, i zawsze zastanawiałem się skąd we wraku np. na 40 czy 60 metrach, taka obfitość życia, tyle korali.

Światła brak, woda aż gęsta od mikro życia osadów niesionych prądem - dzisiaj wiem że większość tych korali to NP ale przecież też i inne.

Miejsca do życia dla organizmów morskich niby skrajne, a życie kwitnie i to bujnie😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Osmodeusz napisał:

W tematyce akwarystyki morskiej jestem jeszcze zielony, ale zastanawia mnie od jakiegoś czasu dlaczego wszyscy dążymy w swoich baniaczkach do tych magicznych 0 (NO3 - 0, PO4 - 0). Trzepiemy wodę przewymiarowanymi odpieniaczami, lejemy cudne specyfiki tylko po to by pozbyć się nutrientów

Parę ładnych lat spędziłem pod wodą, na rafach we wrakach, jaskiniach z racji tego że zajmowałem się nurkowaniem, i zawsze zastanawiałem się skąd we wraku np. na 40 czy 60 metrach, taka obfitość życia, tyle korali.

Światła brak, woda aż gęsta od mikro życia osadów niesionych prądem - dzisiaj wiem że większość tych korali to NP ale przecież też i inne.

Miejsca do życia dla organizmów morskich niby skrajne, a życie kwitnie i to bujnie😊

Pociąg do zerowych parametrów spowodowany jest '' modą '' na sps przede wszystkim acropor które wymagają i bardzo mocnego światła, cyrkulacji oraz parametrów bliskich zeru ( mówię tu o azotanach i fosforanach) 

Przykład który podałeś jak sam wspominasz dotyczy NP te korale nie potrzebują idealnej wody tym bardziej światła 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam te wieczorne klimaty

Część zwierzaków idzie kulturalnie spać a sprzątacze wypełzają żeby rano znowu było ładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje głodomory już poszły spać ale na szczęście są jeszcze Twoje :P

1 foto wymiata niemiłosiernie

Muszę zabrać się za lekturę i poczytać jej wymagania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Diodogorgie do reanimacji, może kolejny raz się uda 🙄

49DBE562-DBDC-4CC1-8521-A6973510644D.jpeg

Próbowałeś już z gorgoniami? Z wiedzy teoretycznej wiem że ciężki temat. A tak mnie korci bo w moim pobliżu jest do kupienia 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci szczerze że pojęcia niemam😁

Ale chilli coral był w stanie opłakanym, po trzech miesiącach walki przypomina już to czym jest 🤗 i niemam z nim problemu, co wieczór się pompuje i pobiera pokarm.

Więc sobie tak wykombinowałem że jak uda mi się odratować choć jedna z tych, to nie będzie miała wyjścia i musi żyć 😃 Zresztą większość jest po reanimacji z baniaków likwidowanych, np. Paraancora to była ledwo ćwiartka tkanki. Mnie one cieszą najbardziej🙂 Choć parametry mam w kosmosie 🤫 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.10.2019 o 00:24, Osmodeusz napisał:

Też mnie to zastanawia ....... wydaje mi się  czasami że niektóre akwarium  to bomba zegarowa od tych specyfików........a  czym więcej leją tym gorzej

Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

więc może się uda

musi się udać 👌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

🤗

powolutku do przodu☺️

A3E7DDFC-098C-4457-BA6B-8E2A6BB0C79B.jpeg

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Osmodeusz napisał: