Skocz do zawartości
Gość

morskie 300 +70

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No to dolewamy ro/di do zbiornika na dolewke. W chwili obecnej na tydzień odparowuje mi około 12 l, zobaczymy jak będzie w lato. Swoją drogą ciekawe jak to u Was wygląda, dodajcie informacje w swoich tematach?

IMG_20200321_164330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko powiedzieć bo mam elektrozawór bezpośrednio podłączony do filtra ro . Kiedyś chciałem to sprawdzić ale nie miałem pomysłu w jaki sposób to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przed miesiącem usunąłemłem całkowicie podłoże, niestety z czasem zaczęło ono wyglądać nieestetycznie a nie chciałem inwestować w buldożery-babki by mi go przekopywały bo pewnie potem bym narzekał że robią mi zadymę , więc zaryzykowałem i go usunołem. Usunołem go w całości jednorazowo przez odsysanie,mija już miesiąc i parametry dalej w ryzach tylko trochę zieleniny wyskoczyło na skałach ale nie przeszkadza mi to nic a nic, pewnie za jakiś czas zniknie. Generalnie jestem teraz zadowolony z tego posunięcia i wbrew obawom jak to akwa będzie wyglądać bez podłoża, jak system zareaguje na takie posunięcie muszę wam powiedzieć że nie taki diabeł zły jak go malują.

Jedno jest pewne, żadnego podłoża nie zastosuje w tym systemie. 

IMG_20200321_170040.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejna porcja fito na f2 z własnej hodowli prawie gotowa ? 

 

IMG_20200509_095716.jpg

IMG_20200509_095755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zielonego wina jeszcze nie piłem :D

Coraz lepiej Twoje akwarium wygląda

Dużo roboty jest z tą produkcją fito ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki @Speedo1544 za miłe słowa :) no tak hehe to taki nowy zielony Cin Cin ,próbowałem też w plastikowych butelkach ale jakoś mi padała hodowla za to w szklanych idzie jak burza 5-6 dni i hodowla gotowa :P 

Wiesz co tak jak ze wszystkim trochę pracy,wysiłku i cierpliwości potrzeba ,na pewno ważnym czynnikiem jest czystość produkcji,nawóz oraz dobre fito na start.Ja u siebie miałem 3 różne startery i różne fito wychodziło :) w końcu zakupiłem  z JM  i hula jak talala :) 

Sam start wiąże się z małymi wydatkami bo potrzebujesz reaktor (ja mam DIY) brzęczek ,kawałek przewodu do napowietrzania ,nawóz (najlepiej f2 ),oświetlenie +czasomierz ,odpowiednie proporcje solanki i startowego fito i do dzieła :) 5-6 dni plus 2 tygodniowe leżakowanie w lodówce i można śmiało lać do baniaka.

Plusem takiej Hodowli jest to że wiesz co lejesz do baniaka i satysfakcja że fito z własnej produkcji  :) 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, MorskiMen napisał:

Dzięki @Speedo1544 za miłe słowa :) no tak hehe to taki nowy zielony Cin Cin ,próbowałem też w plastikowych butelkach ale jakoś mi padała hodowla za to w szklanych idzie jak burza 5-6 dni i hodowla gotowa :P 

Wiesz co tak jak ze wszystkim trochę pracy,wysiłku i cierpliwości potrzeba ,na pewno ważnym czynnikiem jest czystość produkcji,nawóz oraz dobre fito na start.Ja u siebie miałem 3 różne startery i różne fito wychodziło :) w końcu zakupiłem  z JW  i hula jak talala :) 

Sam start wiąże się z małymi wydatkami bo potrzebujesz reaktor (ja mam DIY) brzęczek ,kawałek przewodu do napowietrzania ,nawóz (najlepiej f2 ),oświetlenie +czasomierz ,odpowiednie proporcje solanki i startowego fito i do dzieła :) 5-6 dni plus 2 tygodniowe leżakowanie w lodówce i można śmiało lać do baniaka.

Plusem takiej Hodowli jest to że wiesz co lejesz do baniaka i satysfakcja że fito z własnej produkcji  :) 

Morski, Nie chce ci się zrobić poradnika dla początkujących w hodowli? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Pawku napisał:

Morski, Nie chce ci się zrobić poradnika dla początkujących w hodowli?

Jak tylko znajdę chwilkę mogę napisać jak Ja to robię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, MorskiMen napisał:

Jak tylko znajdę chwilkę mogę napisać jak Ja to robię :) 

Będę wdzięczny? zbieram się sam do robienia ale jakoś nie mogę się zebrać. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po niespełna 9-ciu miesiącach od startu przyszedł czas na wdrożenie niezbędnych mikro i makro elementów do metody Ballinga , do tej pory były czyste Kh, mg, ca,w ten sposób stworze pełny Balling , a na efekty będzie trzeba trochę poczekać. Mam nadzieję że system pozytywnie zareaguje na te posunięcie. 

 

 

IMG_20200510_122005.jpg

IMG_20200510_121954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mały update ?

Podmianka zrobiona, miejsce na nowe zwierzaki zrobione, Parametry wszystkie ok, no to teraz idzie sobie zrobić ?i się zrelaksować ?

A w międzyczasie kilka fotek, zdjęcia  robione na szybko  tel. więc sorki za jakość ?

DSC05281.JPG

DSC05285.JPG

DSC05293.JPG

DSC05295.JPG

DSC05287.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×