Skocz do zawartości

Pytanie

Witam 

Kupiliśmy koralowiec lps i wystaje z niego cos takiego czy ktoś wie moze co to jest ? 

528CEF70-BEA3-4960-8C1F-31C2C774635E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak i nie. Zależy od egzemplarza danego zwierzęcia.
U jednych chrysus, krówka , lysmata seticaudata.
Ja u siebie jak widziałem to ręcznie usuwalem.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Aggi napisał:

Jak to usunąć ? 

Ręcznie, tylko całą muszelkę, razem ze spiralką. 

Wyciąg euphilie z wody i wydłub to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ślimak osiadły dendropoma. Bardzo szybko się mnozy, w krótkim czasie potrafi opanować skalę tworząc takie zawiniete w "slimaka" u podstawy twarde rurki, gdzie główna cześć jest prosta i podczas karmienia czy grzebania w piachu widać, że wychodzą z niej długie cieniutkie nici. 

Te nici wypuszcza lokator, slimak, w ten sposób łapie pokarm. Nie są one dla ryb problemem, jednak drażnią koralowce, a same ich rurki jedna obok drugiej mocno szpecą akwarium, kiedy skala staje się oblepiona tymi brzydkimi rurkami. 

Są rybki, które wyjadaja te ślimaki, jak krówka (lactoria cornuta) czy jej krewniacy. Ja mam kuzyna krowki (tetrosomus gibbosus). Kupiłam pyrteczka, ze 3 cm, wyjada te slimaki. Rurki po nich zostały, ale już się nie mnożą. Jednak te rybki dorastaja sporych rozmiarów, więc nie nadają się do zbiornikow poniżej 500l,  zawierają też w swoim ciele silną toksyne, ostractytoksyne, która w przypadku ich śmierci może się uwolnić i zabić inne ryby. Nie wiem, jakiej wielkości masz zbiornik, ale jeśli masz tylko pojedyncze sztuki dendropoma, to staraj sie w miarę możliwości je zdrapywac nozykiem poza akwarium. 

Edytowane przez Nika1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×