Skocz do zawartości
Alcoholik

Wstępny projekt lampy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowy na forum, moje pytanie do was, zafascynowało mnie akwarium morskie wiec postanowiłem że ja zprubuje swoich sił, akwarium bedzie fullopti 80,50,50, lampa bede sam robił 80dl, 20szer na power led 3w sterownik aqmy, moje pytanie czy dobor kolorow bedzie wystarczajacy by chodawac trudne korale0db33c9be8ced0223660c4067f984af7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale DIY było kilka projektów lamp led i trochę wniosków, może też tam coś podpatrzysz: https://aqua-reef.pl/forum/7-projekty-diy/
Z tego co zauważyłem to większość lamp powstaje na bazie diod RB + B + białe i ew. UV. Kolorowe wstawki jak te zielone czy czerwone u Ciebie są raczej w odwrocie.

Inna kwestia która mnie zastanawia, co rozumiesz przez trudne korale? Rozumiem, że jest to Twoje pierwsze akwarium, chcesz zaczynać od razu z SPS'ami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o korale króre potrzebują więcej światła, czy też jakiejś okreslonej barwy

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Oglądałem poglądowo lampy które kosztują ponad 5000zł i tam sa zastosowane ledy zielony, orange, ja u siebie też wybrałem dodatkowo to czerwone ta sa white fullspectrum moge je zastapic samym full spektrum wtedy bedzie kolorek rozowy,takie ledy się daje pod rośliny, u mnie kazdy kolor bedzie na oddzielnym kanale wiec bede mogl zmiejszac i zwiekszac jasność lub wogule wylączyc, dodatkowo bede mogł sobie wyregulować barwe,dla oka a czy to bedzie odpowiadac zwierzetom niemam pojecia

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie niebieskie i biale 3:1 ale mi chodzi dokladnie o np. Biale 10000k czy 20000k jakie beda lepsze dla korali, przeczytalem pewien artykul ze swiatlo sloneczne na 10m pod woda daja barwe 15000k-20000k i dlatego pytan jakie konkretne parametry diody

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×