Skocz do zawartości
  • 1
ignisdei

Co to?

Pytanie

Takie coś żółtego pojawiło mi się na skale: czy to gąbka, przejrzystka,ukwiał a może glon?

IMAG0266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To duże po boku tak, ale to małe żółte w środku też? przecież wygląda inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi Ci o żółte coś w cenrum zdjęcia to z całą pewnością gąbka, natomiast brązowe macki to jak Fresz słusznie zauważył aiptasia i czym prędzej się jej pozbyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Brzydal dziś zawitał już w me progi. Niestety schował się i rżnie głupa w glonarium wewnętrznym :). Jest na tyle wąski by tam się wślizgnąć.

Poczekam aż zgłodnieje.

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem brzydal to nie jest najlepsze remedium na aiptasie. Nie każdy brzydal chce te aiptasie jeść, choć z tego, co czytałam na forum to zwykle się skusi, jednak nie każdy osobnik. Dwa, jak już posmakuje, to nie zjada jej całej, tylko szarpie ramiona i część jej ciała, jakiej dosiegnie. Aiptasia jest niezwykle żywotna, nie dość, że po dotknięcie błyskawicznie się chowa w otwór skalny, gdzie ryba już pyskiem nie dosiegnie, to jeszcze odrasta bezczelnie nawet z maleńkich fragmentów pozostałej tkanki. Trzy, jak już brzydalowi Aiptasia zasmakuje, to zwykle po czasie posmakują też lps-y, jak Duncanopsammia, acanthastrea, blastomussa, caulastrea i inne. 

Sama to testowałam. Pierwsze dwa tygodnie wydawało się, że brzydal nic nie robi. Potem nagle zaczęło ubywać aiptasii (miałam ich dziesiątki, jeśli nie setki). Jak już nie widziałam aiptasii, to nagle zmarniala mi moja piękna blastomussa. Po kolejnych 2 dniach przylapalam brzydala, jak szarpal jej resztki, niczym Reksio szynkę. Znalazłam mu nowy dom ostrzegając kolejnego wlasciciela, że lubi blasto i nie wiem, co jeszcze może mu zasmakowac. Dwa tygodnie po wyprowadzce brzydala wszystkie aiptasie odrosły, a po miesiącu była już ich dżungla 3 razy tyle, jakby w poczuciu zagrożenia przez brzydala hurtem zaczy wypuszczać zarodniki. 

Moim zdaniem ta rybka nadaje się tylko do fish only, gdzie będzie w miarę kontrolował polulacje aiptasii, bo innych koralowców nie będzie miała. Fajna jest, wdzięczna do obserwacji, ale prędzej czy później opedzluje inne koralowce. Każda ryba, która będzie jadła aiptasie może też skubac inne koraliwce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja na aiptasie kupiłem 3x wundermani. Ale to 3 dni temu i zobaczymy. Narazie efektów nie widzę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×