Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS/LPS/Miękkie - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie widać, że wcyhodzi baniak na prostą :). Ciekawe akwarium, choć chyba nie odważyłbym się bez odpieniacza przy takich koralach i takim zbiorniku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak bardzo mi się podoba

Też jestem na etapie walki z cyjano ale chemii żadnej nie chce lać tylko odsysam przy podmiankach

Chciałem zrobić większy baniak też bez odpieniacza ale się nie odważyłem bo mały jest z odpieniaczem

U Ciebie jest co pokazać a u mnie na ten moment nie ale moje oko cieszy i to mi wystarczy

Będę śledził Twoje akwarium bo pewnie nie jednego jeszcze się nauczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zbiornik, kolorowy, ale odieniacz dobrze mieć. Tylko nie przewymiarowany.  dopasowany do produkcji w akwarium. Najczęściej to widać po urobkach w kubku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Pante napisał:

Ciekawy zbiornik, kolorowy, ale odieniacz dobrze mieć. Tylko nie przewymiarowany.  dopasowany do produkcji w akwarium. Najczęściej to widać po urobkach w kubku

Jak poznać czy odpieniacz jest przewymiarowany?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odważnie bez odpieniacza . Akwarium śliczne.

Podziwiam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem za upraszczaniem naszego hobby ? . I nawet czasami mam chęć wywalenia odpieniacza Ale jakoś tak powstrzymuję się przed tym ..... Natomiast nie kontroluję żadnych parametrów . Nie mam testów i nie interesuje mnie ile czego jest w wodzie . Jestem zdania że wygląd akwarium jest samym w sobie miernikiem  parametrów  . Brawo fresz33 ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#fresz33 zainspirowałeś mnie

Jak to jest z tym odpieniaczem,Ty go nie używasz i wszystko jest ok.Mój pracuje 24h i przez dzień mi nie przeszkadza ale wieczorami i w nocy go słychać

Odpieniacz wywala syf z akwarium więc znaczy że coś w wodzie jest

Czy jest sens żeby pracował 24/24 czy może 12/24

Jestem za świeży w temacie żeby wiedzieć wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, fresz33 napisał:

Daj odpieniacz pod czasówkę żeby włączał się tylko na 12h w dzień

Ok dzisiaj wrzucam go na czasówkę i zobaczymy czy moich parę korali nie będzie marudziło i ogólnie jak będzie wyglądała woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwarium.

Bardzo podoba mi się twoje podejście do tematu i uproszczenie systemu do minimum. Biologia to siła o której większość akwarystow zapomniała, a przy odrobinie wiedzy i chęci prowadzenie akwarium staje się takie proste. 

Sam stosuje te zasady i jestem zadowolony

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak można i bez odpieniacza , żywe skaly same w sobie są pewną filtracja dla morskiego środowiska . 

Jezeli chodzi o kranówkę to trzeba mieć mocna sumplementacje , gdybym miała się zdecydować na wodę z kranu to bym sie zaopatrzyła w filtrRODi . 

 

 

Nie zrozumiałas chyba o co chodzi w tej wodzie z kranu. Gość nie przepuszcza przez filtr rodi. Nalewa wody z kranu do wiadra dodaje soli i siup do akwarium.

Jak by lał wodę z kranu nie posoloną to by nie miał akwarium morskiego. A ty to tak raczej zrozumiałas.

A swoją drogą, jakiej wody ty używasz skoro nie masz filtra rodi?

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumiałam , wiadomo ze sól jest potrzeba dlatego o niej nie pisałam . Jezeli uzywasz wody z kranu to wiadomo ze trzeba dodać soli ale czy sama sól wystarczy.  Ja kupuje gotowa wodę która kosztuje nie wiele i rozrabiam z sola przed wlaniem. 
Jaka gotowa wodę? Gotową solanke kupujesz?
On nie dodaje soli kuchennej.
Przy kranowce masz więcej mikro niż przy rodi.
Piszesz ze rozumiesz a nie masz pojęcia o tym.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×