Skocz do zawartości
Gość

Jaka obsada do 300 l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witajcie, jaką polecacie obsadę do 300 l, zależy mi by była bezpieczna dla rafy,podoba mi się Zebrasoma Flavescens i Amphiprion Ocellaris i to je na  pewno chciałbym mieć w swoim zbiorniku,więc proszę je uwzględnić w doborze. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokolce to dwa. Do żółtka weź ze skopasem, dogadują się. Do tego doktorek i krewetka czyszcząca.

Jakaś magnifka, petrapogony i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algi dobra rzecz . Ja kupuję pakowane po 50 arkuszy. Taniej wychodzi. Moje pokolce rozszarpują je jak rekiny miesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja robię jedną rolkę california roll dla męża a reszta nori idzie dla Dori :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał tylko te dwa to nie musisz się bawić w algi.

OCEAN NUTRITION FORMULA TWO MARINE PELLET S 

OCEAN NUTRITION FORMULA ONE MARINE PELLET S

Te dwa pokarmy wystarczą spokojnie, do tego mrożonki i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MorskiMen napisał:

Dzięki za info, raczej nie chce ładować do tego litrażu więcej pokolcy bo może być im ciasno.  Myślałem tylko o jednym  a tu aż dwa się okazało że mogą być więc jak dla mnie bomba. Za niedlugo kolejna porcja miękkich koralowcow więc pomalu do przodu, miejmy nadzieję że w dobrym kierunku. 

Pokolce kupuj razem. Żebyś w jednym czasie je wpuścił i wcale nie muszą być ostatnie.

Z ciekawych ryb to też salarias fasciatus, nie bierz ramosusa jak będziesz mieć babkę. Ramosus jest agresywniejszy.

No i babka, valenciennea puellaris. Świetna, nie rozrzuca piasku po całym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MorskiMen napisał:

I jak często podajecie te algi?

Ja na moje 5 pokolcy podaje 1/8 arkusza dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigosus nie jest do końca bezpieczny dla rafy. W tym litrazu może być bardziej zestresowany i podjadac korale.
Ale to zależy od sztuki, też go chciałem lecz się nie odwazylem.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,więc chyba zdecyduje się na jedną Zebrasome ale jeszcze nie wiem którą 
Pisałem że jak chcesz pokolce, to dwa albo wcale.
Jednemu będzie ciężko, mogą być problemy. Chodzi o florę bakteryjną, pokolce są specyficzne. Zjadają odchody innych pokolcowatych aby odnowić, wzbogacić florę bakteryjną.
Jeżeli będzie jeden to nie ma szans aby to zrobił.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy, 4 samice i 1 samca. Karmić 2 razy dziennie i luz.
Chelmona, ale z dobrego źródła który je mrożonki.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem ciekawy artykuł na temat pokolców i rzeczywiście pisze tam o ,,zjadaniu odchodów,, ale wnioskuje z artykułu iż jeśli kupię z dobrego zródła pewnego jedzącego pokolca to raczej nie powinno byc problemu ,zresztą nie będę gołosłowny :
Niestety są to ryby sprawiające wiele kłopotów akwarystom, którzy chcą cieszyć się obsadą zdrowych, długo żyjących podopiecznych. Wymagają czystej, dojrzałej wody oraz ciągłego dostępu do dobrej jakości, różnorodnego pokarmu. Bo zdrowy pokolec to gruby pokolec, jak na poniższych zdjęciach: 7.JPG  
8.jpg  
9.JPG     Pokolce w zasadzie bez wyjątku są bardzo wrażliwe na infekcje skórne oraz na stres, przez co źle znoszą długotrwały transport. Nie można dopuścić, do przegłodzenia ryb (2-3 dni bez jedzenia często kończą się śmiercią). Często nie chcą podejmować pokarmu bezpośrednio po transporcie, dlatego ważne, żeby w zbiorniku były inne zdrowe ryby (najlepiej inne pokolce), które przyjmują pokarm i „nauczą nowego”, że to co skubią jest pokarmem. Po kilku dniach bez jedzenia obumiera im flora bakteryjna znajdująca się w układzie pokarmowym, bez której ryby nie są w stanie trawić pokarmu i mimo jego przyjmowania chudną. Jeśli w zbiorniku znajdują się "stare" zdrowe pokolce jest szansa, że „świeżak” zje odchody któregoś i odnowi populację pożytecznych bakterii.  Na ich złe samopoczucie wpływa również mała przestrzeń. Ciągłe przebywanie w warunkach stresogennych prawie zawsze prowadzi do pojawienia się ospy, co więcej -  potrafią„obsypać” się nawet po większej podmiance, dlatego jeśli chcemy pielęgnować pokolce powinniśmy mieć pod ręką wydajną lampę UV lub ozonator.   W przypadku zakupu pokolców należy zwrócić uwagę, czy ryba energicznie pływa oraz czy przyjmuje pokarm. Jeśli upatrzony przez nas osobnik pływa w sklepie tydzień -  je, nie chudnie i nie ma ospy to jest szansa, że będziemy się cieszyli ładnym zdrowym pokolcem i w naszym akwarium. Należy pamiętać, że są to ryby niezwykle wrażliwe na jakiekolwiek zmiany, dlatego często dochodzi do sytuacji, gdy zabieramy ładnego, czystego pokolca do domu, a na drugi lub trzeci dzień ryba ma ospę. Jednak w dobrych warunkach, przy odpowiednim żywieniu i sterylizowaniu wody, obecności krewetek czyszczących lub ryb czyścicieli, powinna to przezwyciężyć i być silniejsza.
Gdzieś ty to znalazł? Połowa to bzdury.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MorskiMen napisał:

http://reefblogshop.blogspot.com/ zakładka karmienie ryb akwariowych

 

Nie czytaj takich bzdur bo Ci się odechce akwarystyki.

Każda ryby wymaga stabilnego zbiornika, czystej wody. Nie tylko pokolce.

Każda ryba potrzebuje dobrego pokarmu aby była zdrowa.

Ja swoje karmię mrożonkami i suchym od Ocean Nutrition i są grubiutkie i zdrowe. 

Przerost treści nad formą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×