Skocz do zawartości
Mlody81

Jak zbic no3 po4

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie to chyba doszedlem gdzie taki problem posiadam filtr 5 komorowy do robienia wody ro wczoraj przyszedł miernik i szczerze parametry wody wychodzą takie same jak w wodzie z kranu dodam że robię wodę na ogrodzie  filtr 100 galonowna dzien więc robilem do beczki 200 l .teraz moje pytanie jezeli wodę sposzczalem z beczki do karnistrow 25 l i czasami ta woda stała 2 tygodnie czy mogły skoczyć parametry ppm że ogólnie woda po filtracji nie różni się od kranowki czy Poprostu trzeba wymienić wszystkie wkłady. Ogólnie pisze na filtra 40000 l lub wymienic co 6 miesiecy ja mam ten filtr 8 miesiecy i zrobilem.max 6000 l.Na zdjęciu pokazuje ten filtrScreenshot_20190920-073942_Messenger.thumb.jpg.8cfff991e6dfdcb9c63caa64e314b321.jpg

 

Edytowane przez Mlody81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy filtr. wymień wszystkie prefiltry żywice ii osmozę. Nie masz możliwości podpięcia na stałe dolewki automatycznej? . Najlepiej jak filtr pracuje stałe. 

Masz może przepływy tds? Jest wygodny w sprawdzaniu podczas produkcji wody ro

Ja jeszcze dokupiłbym jeden korpus na filtr 5 mikron Po węglu . A po membranie dałbym cały korpus z żywica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi ze zabardzo nie mam jak mieszkanie wynajmuje I nie chce za bardzo kabinowac,pimysle nad tym czyli wymienic wszystkie filtry wlacznie z zywica. kupic korpus pidlaczyc go po tych 3 co mam I od niego do zywicy? Mam nadzieje ze dobrze zrozumialem?

Zapomnialem dodac kupilem wskaznik tds??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol całkiem dobrze mówi :). Wymień wszystko poza membraną a zobaczysz różnicę na tdsie, i nagle dziwnym trafem zniknie i dino, cyjano itd, itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobiłem dzisiaj oprocz tego dokupilem ekstra membrana jak kolega podpowiedział.jeszcze jedno pytanie odnosnie wody .Ile woda może stać w karnistrach 25 l ?czy wogole moze stac i jak dlugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile może stać musisz sprawdzić tds jeśli jest szczelnie zamknieta  to nie powinno się nic stać.

Opisze swój filtr elektrozawór- filtr 5 mikron-węgiel-filtr1 mikron-membrana tds- żywica -tds - akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak w pierwszej membranie pianka polipropylenowa. 2 węgiel .3 skorupa kokosa węgiel.4 membrana do odwróconej osmozy.5 żywica mb-115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są wkłady 10", mają lepszą wydajność od liniowych jak np. węgiel z kokosa:). U mnie jest identycznie do Karola, poza tą różnicą, że po membranie jest pompa ro następnie tds, żywica demi i tds :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem dzisiaj nowe wkłady i osobna membrana  5 mikronow to po tej mojich 3 podłącza ta membrana i z niej dopiero do żywicy dam 

Ogólnie nie wiem czy jakiś syfu mi sie dostał do beczki 200l i sposzczalem wodę pozniej dzisiaj zrobiłem test i wychodzi 012 czy mogę użyć ta wodę? Mógłbyś zrobić zdjęcie twojego filtru i napisać co gdzie masz .ogólnie ja jestem w Anglii ale będę w Polsce to chce trochę zeczy polukrować i wysłać tutaj .A tak wygląda moje akwarium ale tak jak pisalem skale bede rozmieszczal jak podjadę się starej ceramicznej szkoda że jestem tutaj bo oddał bym ja komus za darmo

15690030510462684161363935404769.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W beczce na ściankach też po jakimś czasie w zależności też od wody, osadza się śluzowaty nalot. Trzeba ją wypłukać najlepiej gorącą wodą pod ciśnieniem. Ja tak robię raz na 6m. Szkoda naprodukować 200l czystej osmozy i wlać ją do brudnej beczki, gdzie na drugi dzień tds pokaże nie 012 a np.25.
Ogólnie jak masz 1 po żywicy to nie ma jeszcze tragedii.

Pamiętaj, że po każdej zmianie węgla albo membrany pierwsze 20 min lania wody trzeba wylać do kanalizy. Nie stosuj pierwszej wody po zmianie wkładów od razu do użytku w akwarium albo tym bardziej nie wlewaj tej wody do beczki na osmozę.

 

image.png.a2e72a4f4f3d991d023c17ffa34348d5.png

źródło: http://www.eco-factory.pl/pompy-do-systemow-osmotycznych

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam jeszcze jedno pytanie .tym razem od osobe skaly kupilem caraibsea rock .ogolnie dolacze zdjecie wczoraj wiedzialem kombinowalem ale zabardzo nie mam mozliwosci zrobic  jakis super wyglada wiec teraz pytanie czy mam za duzo tej skaly okolo 50 kg ?czy bedzie w przyszlosci dobre to do klejenia korali czy poprostu za jaki czas moge cos pozmieniac tan kupic no aquaforest skale I polemic wedle mojej wizji czy bede mogl przykleja korale do tej skały 

Prosze o podpowiedz

15691455773092929031826394293855.jpg

Oprócz tego mam takie o to blazenki i pytanie dla czego ta większa czyli samica cały czas kopie pletwa dziure tzn rozkopuje piasek aż do szyby

15691456984417094956555692919940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 kg skały to nie jest za dużo. Tylko masz jednakowe kawałki i musisz coś pokombinować żeby to ładnie porozkładać. Ja jak wybierałem skałę to szukałem różnych kawałków żeby coś posklejać ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje  ale również kupiłem jedne proste jakieś luki takie z jaskiniami ale wydaje mi się że niektóre kawałki są za duże .No cóż trudno a czy z biegiem czasu bede mogl wyciągnąć je i porozwalac na mniejsze?czy to znowu zachwieje Eko system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) korale to przykleisz nawet do "płyty chodnikowej" na upartego lol. A tak na poważnie to czym więcej skały tym lepiej. Jakakolwiek by to nie była, czy żywa, sucha to każdy kilo więcej daję możliwości dla zasiedlenia sie większej ilości pożytecznych bakterii. Dzięki temu będziesz miał szansę na stabilny zbiornik.

Z kawałkami skałek, zawsze jest dylemat...każdy z nas przez to przechodził i pewnie jeszcze nie raz się z tym spotka:). Ustawianie skały to istny koszmar, tym bardziej jak ktoś ma już duże koralowce.

Na podstawę całej konstrukcji, zawsze dawaj stabilne najcięższe kawałki. Przy suchej skale jest najłatwiej. Możesz ją dowolnie trzymać na powietrzu, układać i wiercić w niej otwory do momentu aż będzie satysfakcjonujący.


Mnie osobiście, podoba się pomysł łączenia skał przynajmniej paskami "grubymi tretetkami". Nie wspomnę o ciekawej opcji łączenia skały za pomocą rurek pcv.  Nawiercasz otwory i wkładasz rurki pcv które szczelnie łączysz a następnie podłączasz mały obieg. Dzięki temu masz stabilną konstrukcję i cyrkulację w miejscach gdzie najprawdopodobniej nigdy byś nie miał, w zakamarkach skały, w najciężej dostępnych miejscach w których będą rurki z przechodzące przez skałę z dodatkowymi otworami na ujście wody z wolnego obiegu małej pompy.

PS. Odpowiadając na Twoje pytania;

1. skały nie masz za dużo

2. możesz lepić i kleić ile tylko chcesz. Pamiętaj, żeby skała nigdy nie wyschła podczas klejenia. Najlepiej robić to pod wodą ale wiemy, że nie jest to łatwe. Więc ustaw skałę tak aby nie miały ruchu, a mniejsze kawałki po zapieraj jedno o drugie jednocześnie z przyklejonymi koralowcami. Zwierzaki obleją tkanką skałkę i wszystko będzie zwarte i stabilne.

Spokojnie z koncepcją, zobaczysz, że jeszcze się zmieni w trakcie :). Zapowiada się na prawdę ładny zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak prawie wszystko ok ale hmm cały czas phospate jest duży robilem hanka i wychodzi 90-100 codziennie daje bakterie z aquaforest np pro i pro bios

15719386721996295259255940933463.jpg

Tak to wygląda teraz chce skale troche zredukować wsadziła do sumpa 2kg kulek maxpect I 2 bloczki maxpect oprocz tego mam skale w sumpie .bede informował na bieżąco .Pozdrawiam

15719388908088729935305624660987.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×