Skocz do zawartości
Wyplosz

Przejscie na wiekszy zbiornik, kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytajacych ? Mam do Was taką prośbę Mianowicie mam swój zbiorniczek zestaw aquael 50l.. Ale udało kupić mi się od dalszego znajomego większy zbiornik z kominem i sumpem akwarium okolo 100l i sump okolo 30l.. i w weekend bede chcial zabrac sie za przeniesienie moich skarbow ? do wiekszego zbiornika... mam do was tylko takie pytanie Jak poradzić sobie z wodą to znaczy na pewno wykorzystam tą z tej kostki 50 l ale powiedzcie mi co zrobić z resztą... Myslalem ze moze jechac do sklepu i kupic wody z dzialajacego zbiornika?? Czy moze zrobic swierzej solanki i zalac to wszystko i pomieszac z woda z kostki?? Chcialbym to zrobic w weekend... macie jakis pomysl?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlej 30l że starego zalej tym nowy. Przełóż wszystko dolej resztę wody ze starego i dodaj świeżej solanki ja tak robiłem i ominolem kolejne dojrzewanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie się wyrobić w weekend . Ja zrobiłbym nową solankę w większym akwarium i mieszał po kilka litrów dziennie i wtedy po wyrównaniu parametrów w dwóch akwariach przenosił życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przenosinach wyszło mi jakieś 70 % nowej solanki, dodatkowo świeża solanka na 5-6 płukań starego piasku. Siup z baniaka do baniaka w jeden dzień i też bez dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie z nowa solanka, zachwieje wszystkimi parametrami ale mam nadzieje ze obejdzie sie bez strat... a jeste takie pytanie co powkladac do sumpa (to moj pierwszy) w kostce mialem kaskade a w niej pokruszona zywa skala.. przeniose ja i dam do jednej przegrody, mam tez okolo 2 kg ceramiki to tez wsypie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sumpa odpieniacz za nim węgiel, rowe lub jakis inny abrorber fosforanod złoże na bakterie np Matrix lub siporax, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorber to dasz jak fosforany będą za wysokie. 

@bart7891 bezpodstawną profilaktyką kolega może sobie zaszkodzić bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem się z tobą czego masz nie robić. Na to co masz robić podałeś za mało info. Same litry to nic. Obecna obsada, planowana, sprzęty, obiegi, obecne parametry i problemy. Wysil się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaką metodę wybierasz? Powolne mieszanie wody czy szybka przesiadka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie im wolniej tym lepiej. Chyba że w akwarium jest tylko woda i skała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasniw nie wiem, nie moge sie zdecydowac... prubuje zalatwic wode z dzialajacego zbiornika, chcialbym to zrobic w weekend z braku czasu w tygodniu ? jest ktos moze z okolic Krakowa, Nowego Sacza itp??? Kupilbym wode jesli ma ktos na zbyciu ?

A w akwarium mam 8 miekasow i dwa lps, dwa blazenki dwa slimaki krewetka i jezowiec ?

Jeszcze takie pytanie... w tym nowym akwarium co dostalem od znajomego a dokladniej w sumpie jest jego ceramika, tzn nie wysypywal jej i siedzi tak juz sucha 2 tygodnie... wywalic to czy zostawic?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym oddał ci 50 l ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Będę w piątek robił podmianke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odstąpienia. Szybkiego przeniesienia życia w jeden dzień. Mogę ci odstąpić wodę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, ale dosc sporo mam do Ciebie karol86 ?

 

Chyba zrobie tak ze poprostu w ten weekend zaleje tylko akwarium, wiec bylo by 50% na 50% swiezej i starej wody... i w nastepny weekend zalalbym sumpa... wydaje sie mi ze to bedzie w miare dobre wyjscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×