Skocz do zawartości
Gość cesarz2016

Dobór pompy TMC Reef Skim DC 300

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cesarz2016

Witam

Tak sobie myślę iż powolutku przychodzi czas wymiany pompy w moim odpieniaczu " TMC Reef Skim DC 300"

Dodam iż odpieniacza nie chciałbym wymieniać gdyż spisuje się bardzo dobrze. Pompę jaka  w nim pracuje przedstawiam na zdjęciu.

Więc  prośba do Szanownych Kolegów i Koleżanek o pomoc w doborze pompy no nie ukrywam że dobrej i przystępnej cenowo nie przekraczającej wartości odpieniacza no i może mogłaby być mocniejsza .

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak pompa jebao dc 1200. Taką pompę sobie dokup,  a wirnik igiełkowy przełóż. Powinno pasować.  Tylko sprawdz przy kupnie w sklepie czy to na pewno ta sama pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
45 minut temu, kolalysy napisał:

Wygląda jak pompa jebao dc 1200. Taką pompę sobie dokup,  a wirnik igiełkowy przełóż. Powinno pasować.  Tylko sprawdz przy kupnie w sklepie czy to na pewno ta sama pompa.

Bardzo dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cesarz2016 napisał:

Bardzo dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Tylko te pompy są strasznie awaryjne

Może coś z innej firmy z podobną mocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
42 minuty temu, karol86 napisał:

Tylko te pompy są strasznie awaryjne

Może coś z innej firmy z podobną mocą

Mógłbyś jakąś polecić do tego typu odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś lepszego to może AquaBee, w stosunku do DC-1200 prawie 2x droższe, ale nadal nie w cenie odpieniacza :).  W znośnych cenach jest jeszcze Newa, ale z nimi nie miałem do czynienia, może ktoś inny się wypowie.
No i jeszcze Tunze, w cenie odpieniacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
2 godziny temu, Flipper napisał:

Jeżeli chcesz coś lepszego to może AquaBee, w stosunku do DC-1200 prawie 2x droższe, ale nadal nie w cenie odpieniacza :).  W znośnych cenach jest jeszcze Newa, ale z nimi nie miałem do czynienia, może ktoś inny się wypowie.
No i jeszcze Tunze, w cenie odpieniacza...

Dzięki za poradę. Też myślę o "AquaBee 2000/1 Skimmer" tylko nie wiem jak z kulturą pracy pompy tzn czy jest w miarę cicha i czy będzie odpowiednia do tego odpieniacza :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jecood sprawdza się dobrze...trzeba tylko przerobić wirnik aby lepiej generował pianę poprzez produkowanie drobnych bąbelków powietrza w komorze. Sam wirnik ma kiepską do tego budowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
12 godzin temu, AniaWol napisał:

jecood sprawdza się dobrze...trzeba tylko przerobić wirnik aby lepiej generował pianę poprzez produkowanie drobnych bąbelków powietrza w komorze. Sam wirnik ma kiepską do tego budowę.

Dziękuję za doradę :). Obecnie w pompie mam wirnik taki jak na zdjęciu nr 1 i nie wiem czy wirnik z zdjęcia nr 2 nie będzie leszy  ? Może jakieś sugestie :)

 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquatrend i Twistmann  sprzedają osobno same wirniki igiełkowe które podmieniasz ze zwykłymi łopatkowymi w swojej pompie.

Poszukaj też na OLX hasło "wirnik igiełkowy"

albo zabawa z krążkami z plastiku na obrabiarce cnc.

 

Swojego czasu gdy zepsuła się nam pompa w deltecu, mąż przełożył końcówkę wirnika igiełkowego do pompy jecooda, która pasowała identycznie wielkością do korpusu odpieniacza i działało ślicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Dzięki. Ale chciałem się poradzić czy przypadkiem nie będzie lepszy wirnik ze zdjęcia nr 2 bo obecnie posiadam w pompie wirnik ze zdjęcia nr 1 . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest wirnik stożkowy jak na zdjęciu nr.2. Uważam, że dzięki swojej zwartej budowie wytwarza lepsze ciśnienie i mikro bąbelki, które co najważniejsze są na tyle lekkie że wznoszą sie wewnątrz korpusu odpieniacza. O to nam właśnie chodzi, żeby nie mielił tylko produkował lekką pianę. Zresztą między innymi w deltecach stosują takie właśnie wirniki igiełkowe.

Upewnij się tylko, że krążek i otwór na trzpień są tej samej średnicy co pompa obiegowa.

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
5 godzin temu, AniaWol napisał:

U nas jest wirnik stożkowy jak na zdjęciu nr.2. Uważam, że dzięki swojej zwartej budowie wytwarza lepsze ciśnienie i mikro bąbelki, które co najważniejsze są na tyle lekkie że wznoszą sie wewnątrz korpusu odpieniacza. O to nam właśnie chodzi, żeby nie mielił tylko produkował lekką pianę. Zresztą między innymi w deltecach stosują takie właśnie wirniki igiełkowe.

Upewnij się tylko, że krążek i otwór na trzpień są tej samej średnicy co pompa obiegowa.

Dziękuję za poradę ?. Też wydaje mi się iż ten wirnik z zdjęcia nr 2 będzie się lepiej spisywał . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że mogła choć trochę pomóc:)...przyjemność po mojej stronie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×