Skocz do zawartości
Alfik1980

Akropory i sukienka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem może i błahy, ale może ktoś coś doradzi.

Kilka z moich akropor podwija sukienkę i nie oblewa podstawy, gdy znów inne mają się świetnie i szaleją z polipowaniem i wzrostem, jakby ich ten problem nie dotyczył.

Parametry stabilne, dla pozostawienia pytań bez odpowiedzi. Baniak ma 5 lat. 

Parametry jakie interesują wszystkich do wydania opinii w temacie:

Zalsol- 1.025,

Ca- 400,

Mg- 1320,

kH- 8,3, pH- 8,2 ( wahania 0,2 stopnia w ciągu doby), 

temp- 24.2 - 25,5

K- 420

NO3- 0,00 salifert bez zabarwienia fiolki

PO4- 0,00 mała hanna ( tu błąd hanny 0,04 co nie jest najgorsze)

Jod i stront w/g ICP norma

podwyższone aluminium , ale to od adsorbera

sól BT przejście na Tropic Marine

Swiecę 8x54W t5 12 godzin na dobę

Falowniki 4 szt : 2x jvp, 2x Tunze 6095

Szukam przyczyny nie zalewania podstaw korala. Co można zmienić , lub pomóc w oblewaniu podstaw korali.

Do akwarium dodawane aminokwasy, karmienie 1 raz w tygodniu korali karmą w proszku, codziennie 4 kostki mrożonek dla ryb i korali mix.

Na czerowno zaznaczyłem te co oblewają , a na żółto te co podwijają.

Czekam na waszą pomoc, 

Pozdrawiam Lotnik.

IMG_20190908_111326_6-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Niby wszystko  ok  a niektóre acry obrażają się. Jedyna niewiadomą jest ile mają świetlówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki mają 6 miesięcy , ale w tym nie widziałbym problemu. Według badań właściwości świetlówek ATI zmieniają się dopiero po okresie świecenia około 12 miesięcy, a nawet niektórych rodzajów wystarczają nawet na 18 miesięcy. Ciekawy temat o świetlówkach można znaleźć na YT. Jeśli miałbym szukać tylko w winie świetlówek to inne korale nie oblewałyby podstawy.

Akry były kupione w sklepie gdzie świetlówki miały już rok i z rozmowy wynikało ,że dopiero mają być zmieniane na nowe, a tam wyglądały super.

Szukam dalej rozwiązania problemu, może jest błahy ale zobaczymy.

Na chwilę obecną nie używam absorbera, wyczyściłem falowniki i przetarłem pleksę z lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje jak nie dodaje strontu. Ale ty z tego co widzę to dodatkowo stosujesz

No chyba że zerowe nutrienty mogą to powodować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to błahy problem, bo acry marnieją. Może jakieś szkodniki je podżerają od dołu? Na starych świetlówkach, zwyczajnie byś zauważył mocno spowolniony wzrost.

PS. Sprawdź czy KH jest faktycznie w normie. Według mnie one obumierają i trzeba by poobcinać na granicy bielenia i wymoczyć w deepie. Przyczyna prawdopodobnie leży w zbyt dużej ilości nutrientów względem KH albo vice versa, jednak wtedy raczej acry zmieniły by kolor niżeli traciły tkankę od dołu. Któryś z parametrów może być błędnie wyliczony. Spróbuj skonfrontować wynik badając próbkę wody w lokalnym sklepie z morszczyzną. Obstawiam KH.

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×