Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz swój zbiornik. Ja nie mogę rozmnożyć acan . Jaka sól? Światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie @bart7891 podzieliłbyś się trochę receptą na sukces.

U mnie masa nowych główek, ale acany nie bardzo chcą pompować, polipują też niechętnie.

Ten frag robiłeś sam z matecznika, czy kupiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiejś specjalnej receptury

Zasilenie 1,024

Mg 1420 ca 420 po4 około 0 no3 25 no2 0. Temp 24-26 świece 4 x54w w baniaku 300l o wysokość i 50cm. W sumie mam odpieniacz, węgiel, Matrixa. Dozuje środki z af grow bost jedzenie dla lps i af build, jod i karmie raz dziennie pod wieczór 3xkryl i 2x plankton zielony i czerwony wlewa y bezpośrednio do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmić, karmić i jeszcze raz karmić ale do mordek pipetą i też z umiarem bo potrafią jak małe dzieci podczas posiłku, trochę się zapchać :) i odmówić współpracy :)

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawić żeby lpsy wypuszczały tak polipy ? Tak do karmienia. Bo u mnie to ciężko z tym. W dzień i w nocy prawie się nie zmieniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2019 o 21:41, karol86 napisał:

A jak sprawić żeby lpsy wypuszczały tak polipy ? Tak do karmienia. Bo u mnie to ciężko z tym. W dzień i w nocy prawie się nie zmieniają

przy karmieniu mrożonkami, na koniec podkarm kostką planktonu. Szybko zobaczysz jak im zasmakuje i zaczną wyłapywać polipami z toni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak karmię ryby mrożonkami? Czy rozdrabniacz mrożonki i osobno karmisz korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam koszyczka metalowego z nierdzewki takiego jak do zaparzania herbaty i płuczę kostki Najpierw solowca i lasonogi pod bierzącą wodą. Kostki planktonu rozdrabniam w palcach już w akwarium. W zasadzie same się szybko rozpuszczają a zwierzaki zaczynają wyłapywać polipami drobiny z toni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×