Skocz do zawartości
ignisdei

Czy to koniec sps-a?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, karol86 napisał:

Tak z af . Miałem kiedyś inne bakterie które stosowałem raz na tydzień ale przy przerybiony zbiorniku i dużym karmieniu lepsze efekty daje codziennie stosowanie. Mi jak brakło bakterii poprzednich to w odstępie kilku dni no3 skoczyło mi do 25.

muszę w takim razie wypróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem tank solanką po brzegi. Od dwóch dni znajdują się w nim też glony spaghetti w przezroczystej śniadaniówce z dziurkami z podłączonym brzęczykiem -docelowo będzie osobne glonarium - po kupnie pudełka przelewowego  

Zrobiłem testy Zooltek

  • No3- 20mg/l
  • So4 -025 mg/l
  • KH - 8 *n.

Myślę że tamten test no3 Tropicala mógł być już "zwietrzały"...

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup testy saliferta a jeszcze okaże się, że zoolek jest zwietrzały. A tak na poważnie, to kup sobie podstawowe testy ca, mg, KH, No3, Po4 i ph firmy Salifert. Najbardziej miarodajne jak dotąd jakie używałam. RedSea robi dobre testy ale Salifert jest stosunkowo niedrogi i bardzo dobry. 

Dla lepszej diagnostyki możesz kupić małą hankę na fosforany Po4 lub zamiennik znanej Amerykańskiej firmy Milwaukee Po4. Reagenty są tańsze od Hanki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze test KH który wyniósł 8 *n.

1 godzinę temu, AniaWol napisał:

Kup testy saliferta a jeszcze okaże się, że zoolek jest zwietrzały. A tak na poważnie, to kup sobie podstawowe testy ca, mg, KH, No3, Po4 i ph firmy Salifert. Najbardziej miarodajne jak dotąd jakie używałam. RedSea robi dobre testy ale Salifert jest stosunkowo niedrogi i bardzo dobry. 

Dla lepszej diagnostyki możesz kupić małą hankę na fosforany Po4 lub zamiennik znanej Amerykańskiej firmy Milwaukee Po4. Reagenty są tańsze od Hanki.

 

A ReeFlowers Bioclean III (pytam nieśmiało bo go kupiłem ? ? 
  

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie testowałam :), więc nie mam opinii na ten temat. Daj znać jak sprawdzisz. Ogólnie turecki produkt. Mają całą gamę supli do morszczyzny ale nie wiem jakie są po nich efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem kuracje ReeFlowers Bioclean III , od 14 dniu działa  też moje 12l glonarium, wewnątrz zbiornika głównego, z glonem spaghetti. Myślę,  że zarówno "turecki środek" jak i makroglony sprawiły -że wstrętne dino zaczyna się cofać.  No może jest mniej  agresywne i zanika.akwa.thumb.jpg.40a11da56ad3d13af6cc1d7ebf5c37dd.jpg

No3 wciąż na poziomie bliskim  20mg/l. Jenak wszytko wydaje się teraz być klarowniejsze a woda bardziej błękitna. Widzę też nowe polipy na niektórych miękasach -co mnie ogromnie  cieszy :).No i leję okropnie dużo bakterii...

Będę Was informował. :)

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fresz33 napisał:

 ;) reszcie się nie przyglądałem ale pewnie też bardzo budżetowo.  ;)

 

Masz mnie - ? budżetowy ze mnie pacjent - Ikea to nawet dla mnie zbyt exclusive :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×