Skocz do zawartości
karol86

Jak rozruszać forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

AnT , Osmodeusz ile znaleźliście informacji nie tylko na tym , ale i na innych polskich forach by prowadzić baniaki w waszym kierunku . Bo w moim przypadku jest to jakieś ileś tam zer po przecinku jak bym liczył procentowo . Takie informacje można ukryć w dziale płatnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Aquaman napisał:

:D Kombinowało się żeby nie płacić.

i to mnie przeraża :facepalm:

6 minut temu, Ariel napisał:

Osmodeusz ile znaleźliście informacji nie tylko na tym , ale i na innych polskich forach by prowadzić baniaki w waszym kierunku

NIC

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Osmodeusz napisał:

i to mnie przeraża :facepalm:

NIC

A ja by kupić nawóz aq..... postawić na oknie i niech zdycha . Nic o wymaganiach poszczególnych odmian fito , z resztą jakie odmiany bo mowa jest czasami o dwóch,  te żółte fito co kiedyś miałem to też fito A ja wtedy je wywaliłem bo myślałem że zdechło , a trzeba było poszukać gdzie indziej i zostawić , bo ładnie rosło i bez problemowo . Kompletnie nic o glonach wyższych bo o świetle i co można lać to nie do końca się sprawdza mają bardzo rozjechane wymagania  i nic o ślimaku dollabela najgorsze  że na niemieckich i anglo jezycznych forach też nie za wiele , trzeba się oprzeć o inny gatunek ślimaka . 

Mało ludzi coś fajnego doda , na innym forum też nic ciekawego nie ma chyba że nowy baniak powstaje .

Ps : ostatnio odpowiedziałem na Twoje pytanie o aurata i powiem szczerze,  że miało pójść na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Osmodeusz napisał:

Czyli jest dobrze, tak jak jest Piotrek?!

Widząc to jakie padają propozycje czyli "sponsoring" przez sklepy. Obszary wydzielone dla "zaawansowanych" lub getto dla uprzywilejowanych co "zapłacą" myto...

 to... lepiej nie będzie.
A to dlatego:
"sponsoring" ten co zapłaci ten wymaga a daje nic z siebie.
obszary dla "zaawansowanych" :) w tym hobby to pojęcie nie istnieje, bo jednego dnia wszystko żre a następnego ślizgamy się na własnym... i do końca nie jesteśmy pewni dlaczego...
Getto dla uprzywilejowanych ... zapłaciłem to poczytam.

Dlatego uważam że wszelkie sztuczne podziały do niczego dobrego nie prowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, chwialek napisał:

Getto dla uprzywilejowanych ... zapłaciłem to poczytam.

Dobrze wiesz, że takie rzeczy mają miejsce, i za konkretną czyjąś pracę, doświadczenie czy też lata spędzone nad "tematem"

trzeba zapłacić, przykład jedynie https://www.cambridge.org/core/journals/journal-of-the-marine-biological-association-of-the-united-kingdom/article/abs/reproductive-strategies-of-two-invasive-sun-corals-tubastraea-spp-in-the-southwestern-atlantic/BF5984E7AA3DFBF056A36A3FB545B472# (nawiasem mówiąc o to mniej więcej zapytywał @woldi - czy jest to gdzieś opisane?)

https://aqua-reef.pl/topic/15886-lpnpc-co-to-oznacza/?tab=comments#comment-124925

- tak jest, i radź sobie teraz, bo za opracowanie naukowe "bulić" należy piękny kawalerze (łapiecie o co mi chodzi)

Istnieją tzw. serwisy zdalne, za które płacisz abonament w zależności od ilości takich porad w miesiącu.

Nie rozmawiamy tu, o "braniu pieniędzy" do własnej kieszeni - tylko o rozwijaniu forum.

Jasne, mogę zatrzymać te wiadomości dla siebie ... tylko gdzie tu jest hobby

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, chwialek napisał:

Widząc to jakie padają propozycje czyli "sponsoring" przez sklepy. Obszary wydzielone dla "zaawansowanych" lub getto dla uprzywilejowanych co "zapłacą" myto...

 to... lepiej nie będzie.
A to dlatego:
"sponsoring" ten co zapłaci ten wymaga a daje nic z siebie.
obszary dla "zaawansowanych" :) w tym hobby to pojęcie nie istnieje, bo jednego dnia wszystko żre a następnego ślizgamy się na własnym... i do końca nie jesteśmy pewni dlaczego...
Getto dla uprzywilejowanych ... zapłaciłem to poczytam.

Dlatego uważam że wszelkie sztuczne podziały do niczego dobrego nie prowadzą.

Można by było pokusić się o nagrody dla wytrwałych / pomagających . Osmodeusz nie ma chłodziarki a pewnie zwierzaki lepiej by znosiły upały. 

To tylko taki przykład,  zawsze coś się przyda .

Ps : płacąc kilka € nie zbankrutuje,  a jak czegoś się dowiem to zaoszczędzę i zwierzak przeżyje. 

Teraz tak sobie pomyślałem o zablokowaniu targowiska dla osób nic nie wnoszących na forum,  lub płatne dla tych co nie piszą 🤣

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Ariel napisał:

Osmodeusz nie ma chłodziarki a pewnie zwierzaki lepiej by znosiły upały. 

@Ariel, Osmo to nawet filtra RO nie posiada :D

Daj spokój z takimi propozycjami :facepalm:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Osmodeusz napisał:

@Ariel, Osmo to nawet filtra RO nie posiada :D

Daj spokój z takimi propozycjami :facepalm:

 

U ciebie temperatura to kulejący problem . Resztę się wytnie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No jak bym . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, chwialek napisał:

lepiej nie będzie.

Jakieś propozycje @chwialek?


Forum nie zmienię, ale zawsze mogę zmienić forum

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek

Czy na forum jesteś dla profitów, czy ktoś z nas pisze dla zysku?
Myślę że większość z tych co chce cokolwiek napisać jest tu bo chce. A przy okazji być może dowie się czegoś nowego, od pozostałych ludzi którym się chce być a nie... tylko zaglądać. Wrzucasz sporo tematów z translatora innych for internetowych, dodajesz dość dużo intrygujących czasami kontrowersyjnych tematów. Dlatego, że. .... ? I w odpowiedzi na to pytanie znajduje się sens uczestnictwa w danym forum. Nie zawsze znajdziesz dyskutanta bo dla sporej rzeszy akwarystów ważne jest to co dodać i w jakiej ilości na litr aby zbiornik funkcjonował. A nie to co można zmienić aby było lepiej, jak można się pobawić doprowadzając do rozsiania koralowców, opisując własne doświadczenia być może znajdzie się 2-3 osoby które to przedyskutują i podejmą temat...

Wszelkie, konkursy, obdarowywania i "bonusy" przyciągają chętnych do losowania. Kilka razy widząc zasięg osób które pojawiły się dla losowania, nagród i bonusów byłem zaskoczony ileż to osób nagle po losowaniach przypomina sobie że ma "inne ważne sprawy". Potocznie można ich określić mianem "Łowcy okazji". Chyba takich sytuacji powinno się wystrzegać. Nie musicie się zgadzać z moją tezą ale lepiej mieć 5-10 osób którym się chce podzielić zaczytaną wiedzą, a jeszcze lepiej 5 wiedzą potwierdzoną w praktyce niż 100 dyskutantów z niewiedzą praktyczną,  jednak z poczuciem wiedzy. To jak wygląda forum finansowo, konkursowo czy potrzebuje wsparcia finansowego, konkursowego dokąd zmierza jest decyzją @Admin . Wydzielanie działów "pro" , działów "pay" itp to tworzenie podziałów a hobby ma łączyć a nie dzielić...

Ariel podał wg mnie dość ciekawą propozycję tylko kto miałby decydować, jak ? Wszyscy - :) od razu przypomina mi się kółko wzajemnej adoracji jakie potrafi opanować fora, akcje kupowania lajków :) i "ileż to ja się musiałem napracować aby zdobyć lajki" normalnie ręce po łokcie urobione za palec w górę. Oceniać ilość czy jakość wpisów, ilość wiedzy i pomocy przekazanej innym czy "google translate", a własnego zdania brak. Tylko to nadal pytania do właściciela czy jest to mu potrzebne do szczęścia.

To czego współczesność akwarystyczna potrzebuje to szybka zrozumiała odpowiedź na szybkie pytanie coś w stylu daj X ml tego na X litrów wody w akwarium. Nie ważne dobrej złej lub dającej ulgę na chwilę, nie interesują ich procesy zachodzące w akwarium, takie cookidoo akwarystyczne. Na forach pozostaną Ci którym się chce być, napisać nie ważne aby mieli 1 000 klaskaczy, 400 dyskutantów w temacie, i wśród nich przy odrobinie szczęścia  2 osoby mające coś do powiedzenia na temat. Ale nie można mieć nikomu za złe że chce przepis na tacy. Prędzej czy później i ci co starają się zrozumieć i ci co jadą na "przepisie" dojdą do punktu bez powrotu dla podopiecznych. Różnica jest taka że część o nim napisze i spróbuje wyprowadzić baniak na prostą a część zniknie bez historii tak samo jak istnieli i się pojawili. A dla sklepów najlepsi będą ci klaskacze, ten wychwalca i właśnie tych 400 dyskutantów w temacie a nie na temat... Kupią, padnie, przyjdą i wrócą po raz setny bo chcę mieć a nie rozumieć. Owych 2 będzie niedobrych bo wiedzą co powinno się zadziać, a co się zadziało gdy się z... (uniknę nazwy pewnej firmy sprzętowej). Jesteśmy testerami - szkoda że w szybkich odpowiedziach równie szybko znika opinia o stanie faktycznym użytego środka.



Jestem bo chcę. Piszę gdy mam na to ochotę, nic (poza uszanowaniem kultury wypowiedzi) nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trudno się nie zgodzić Piotrek, tylko tych 2 czy 5, to ja mam pod ręką (można by rzec, na telefon).

A odpowiedź na pytanie, czy się chce…

Nie chce się zaglądać nawet…

bo nie muszę 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jaka grzałkę polecasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, chwialek napisał:

Ariel podał wg mnie dość ciekawą propozycję tylko kto miałby decydować, jak ? Wszyscy

Można by było ( wiem że to chore ) nas wykluczyć i to my byśmy rozmawiali na pw kto i za co zasługuje na małe wsparcie , nad całością czuwał by admin . Powiedzmy ktoś stara się cały rok , pomaga , dodaje tematy , szuka odpowiedzi na już istniejące pytania . Rok to długo,  ale .........

Ps : mnie w sumie wogule można wykluczyć,  może działać na zasadzie zażądu .😋

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, woldi napisał:

Opłaty+ograniczenia=zagłada forum

 

 

 

Według mnie 99,99% ludzi korzysta tylko z targowiska , żadnych tematów nie dodają nie pomagają nowym , nawet swojego tematu nie odświeżają.  Czy uważam że targowisko jest zbędne? Absolutnie nie , coś z nadmiarem podopiecznych trzeba zrobić , bodaj oddać za darmo,  ale nie wyrzucać.  Forum obok jakoś nie umiera , choć nic ciekawego tam nie ma , a niektóre rady lepiej nie komentować. 

W niektórych branżach jest jeszcze coś takiego jak premie miesięczne / roczne za całokształt pracy . Według mnie wysłanie na konto Forum 10zł , czy 20 rocznie to symboliczne pieniądze i nic w budżecie rodzinnym nie zmienią , jeśli by kilka osób wpłaciło zebrała by się ładna sumka na prezencik dla wytrwałych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Według mnie 99,99% ludzi korzysta tylko z targowiska , żadnych tematów nie dodają nie pomagają nowym , nawet swojego tematu nie odświeżają.  Czy uważam że targowisko jest zbędne? Absolutnie nie , coś z nadmiarem podopiecznych trzeba zrobić , bodaj oddać za darmo,  ale nie wyrzucać.  Forum obok jakoś nie umiera , choć nic ciekawego tam nie ma , a niektóre rady lepiej nie komentować. 

W niektórych branżach jest jeszcze coś takiego jak premie miesięczne / roczne za całokształt pracy . Według mnie wysłanie na konto Forum 10zł , czy 20 rocznie to symboliczne pieniądze i nic w budżecie rodzinnym nie zmienią , jeśli by kilka osób wpłaciło zebrała by się ładna sumka na prezencik dla wytrwałych. 

Myślę, że nic więcej nie trzeba komentować :) Popieram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×