Skocz do zawartości
karol86

Jak rozruszać forum?

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Speedo1544 napisał:

Prowadziłem kiedyś duże forum i tematy nagminnie się powtarzały i nikt nikogo nie gonił do wyszukiwarki tylko pomagał

Jeśli ktoś będzie miał jakiś problem to nie będzie szukał czy ktoś ma podobny tylko otworzy swój temat

Z rzeczy które mnie tu brakują to możliwości obserwacji swojego tematu i po każdym wpisie dostania informacji o aktywności w tym czy innym temacie który mnie interesuje

Też jestem zdania, że większą pomocą jest link do tematu, który już był a nie do wyszukiwarki, bo czasem można się zapędzić (jak często forum elektroda, o ile ktoś kojarzy ten klimat :)).

Teoretycznie jest możliwość obserwacji każdego tematu, nie tylko własnego. Z prawej strony nad pierwszym postem danego tematu jest przycisk "Obserwuj", do tego indywidualne ustawienia powiadomień w profilu (email, alerty na forum, itd.). Spróbuj tam, jeżeli coś nie działa tak jak powinno, proszę o info postaram się podziałać w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2019 o 15:38, Speedo1544 napisał:

Od dłuższego czasu przeglądałem forum ar i nr,na obu jestem zarejestrowany ale piszę tylko tutaj

Wygląd forum tu jest dla mnie bardziej przejrzysty i na tą chwilę pomoc dostałem taką jak chciałem

Forum będzie się na pewno bardziej kręciło jak będziemy sobie bardziej pomocni

Prowadziłem kiedyś duże forum i tematy nagminnie się powtarzały i nikt nikogo nie gonił do wyszukiwarki tylko pomagał

Jeśli ktoś będzie miał jakiś problem to nie będzie szukał czy ktoś ma podobny tylko otworzy swój temat

Z rzeczy które mnie tu brakują to możliwości obserwacji swojego tematu i po każdym wpisie dostania informacji o aktywności w tym czy innym temacie który mnie interesuje

Na tą chwilę (a jestem dość krótko) jest miło i przyjemnie

Póki będziemy pomagać a nie gonić do wyszukiwarki to będzie tylko lepiej

Takie moje luźne przemyślenia :)

Dokładnie tak, zgadzam się z przedmówcami. Akwarystyka jest jednym z najmilszych hobby jakie znam i tego samego oczekuję od ludzi z którymi na ten temat rozmawiam. Pragnę aby na tym forum, które już z samego wyglądu jest przyjemne i estetyczne, była kultura bez agresji, złośliwości i wyżywania się na innych jak to miało miejsce na znanych nam forach o których wszyscy pisali. Jeśli o to wszyscy zadbamy to będzie największe i najlepsze forum akwarystyki morskiej PL. To ma być forum dla ludzi, dla pasjonatów akwarystyki w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.

 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco czasu minęło - ilu z Was założyło swój własny wątek opisując akwarium jakie prowadzicie, dokonując aktualizacji. Dzieląc się informacjami jakie udało się Wam pozyskać. Rozruszanie forum chyba na tym właśnie powinno polegać. Czy się w tym zakresie mylę...  Czy po czasie również dostrzegacie obostrzenia, banowania, usuwanie, ukrywanie treści i to Was hamuje przed opisywaniem własnych doświadczeń, nowej wiedzy, własnych spostrzeżeń dotyczących hobby ?

Może warto dodać coś od siebie i w ten sposób rozkręcać miejsce w którym się postanowiliście znaleźć. Albo mi się wydaje albo mało widać Was w tematach, a zależało Wam na rozkręceniu forum... czyli platformy dyskusyjnej o hobby... Zatem do dzieła.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.10.2021 o 12:59, chwialek napisał:

Może warto dodać coś od siebie i w ten sposób rozkręcać miejsce w którym się postanowiliście znaleźć.

targowisko działa dosyć prężnie, więc...

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.10.2021 o 12:59, chwialek napisał:

a zależało Wam na rozkręceniu forum... czyli platformy dyskusyjnej o hobby...

A trzeba było słuchać babci jak mówiła:

"Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje"

Piotrek :biggrin::lol::tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 13.10.2021 o 23:39, Admin napisał:

Wprowadźmy abonament :icon_mrgreen:

A może nie jest to głupi pomysł ?

Z jakiej „okazji” jedna osoba, pokrywa koszt serwera, a forum od dłuższego czasu służy jako „zapytajka” bądź platforma handlowa za „pan frajer”.

W dzisiejszych czasach wiedza kosztuje, sam ostatnimi czasy chcąc dowiedzieć się coś na temat rozmnażania płciowego koralowców niefoto, znalazłem opracowania za notabene 30€.

I mam je potem udostępniać na forum?

PW pękają w szwach, od przemyśleń, własnych obserwacji itp. A tak, można by stworzyć „platformę” dla ludzi którzy chcą rozwijać to hobby.

Forum trzymało by konkretny poziom, a im więcej chętnych do dzielenia się informacjami (wiedzą) tym koszt mniejszy.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

A może nie jest to głupi pomysł ?

Z jakiej „okazji” jedna osoba, pokrywa koszt serwera, a forum od dłuższego czasu służy jako „zapytajka” bądź platforma handlowa za „pan frajer”.

hobbymoney.jpg
Starałem się nad tym głębiej nie zastanawiać :facepalm:.

 

2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

W dzisiejszych czasach wiedza kosztuje, sam ostatnimi czasy chcąc dowiedzieć się coś na temat rozmnażania płciowego koralowców niefoto, znalazłem opracowania za notabene 30€.

I mam je potem udostępniać na forum?

PW pękają w szwach, od przemyśleń, własnych obserwacji itp. A tak, można by stworzyć „platformę” dla ludzi którzy chcą rozwijać to hobby.

Forum trzymało by konkretny poziom, a im więcej chętnych do dzielenia się informacjami (wiedzą) tym koszt mniejszy.

IMHO ogrom wiedzy jest w internecie za darmo, ale trzeba się chcieć po nią schylić, poszukać, przeanalizować informacje. W czasach gdzie coraz większym problemem staje się samo odnalezienie wyszukiwarki i poprawne z niej korzystanie nie jest to łatwe zadanie :), dlatego wiedza "instant" którą ktoś już ogarnął i podaje w łatwej do przełknięcia formie kosztuje nie mało.

Pomysł na taki "dział dla zaawansowanych" ciekawy i jestem otwarty na dyskusję o szczegółach. Chętnych do korzystania z informacji pewnie dałoby się znaleźć, pytanie skąd wziąć/jak zachęcić do dzielenia się wiedzą?
Nie jestem specjalnie przekonany do płatnego modelu korzystania z takiego działu, może lepiej byłoby brać pod uwagę staż/posty na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Osmodeusz napisał:

W dzisiejszych czasach wiedza kosztuje, sam ostatnimi czasy chcąc dowiedzieć się coś na temat rozmnażania płciowego koralowców niefoto, znalazłem opracowania za notabene 30

I pewnie to były dobrze wydane pieniądze. 

 

10 minut temu, Admin napisał:

Chętnych do korzystania z informacji pewnie dałoby się znaleźć, pytanie skąd wziąć/jak zachęcić do dzielenia się wiedzą?

Tych pierwszych się znajdzie , z tymi drugimi trochę gorzej.  Tu jeszcze warto swoją wiedzę i doświadczenie czymś konkretnym poprzeć.  A nie kazać zakładać 2 takie same baniaki i sobie sprawdzić jak będzie z lub bez napowietrzania .

12 minut temu, Admin napisał:

ogrom wiedzy jest w internecie za darmo, ale trzeba się chcieć po nią schylić, poszukać, przeanalizować 

Masz rację, ale trafią się na wiele bzdur.  Nawet niby prosty temat jak fitoplankton nie jest nawet w 1% rozwinięty.  Dla przykładu dodam że jest mnóstwo różnych odmian , o różnych wymaganiach . Spirulina potrzebuje temperatury 30-35 stopni gdzie w przypadku saliny to już jest dużo.  Osmodeusz ma zamiłowanie do NP tak samo jak AnT ja idę w innym kierunku . Mimo to fajnie jest czasami coś mieć podane na tacy i za takie coś mogę zapłacić. 

Ps : można by jakieś nagrody fundować z zebranych pieniędzy.  Książki,  coś do baniaka najlepiej w kierunku w którym dana osoba rozwija swoją wiedzę. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o serwer, i miejsce na nim.

Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy się do niego dokładać, wszak forum formę ma nie komercyjną i jest „nasze”.

Niestety lub stety, idę dość prostym tokiem rozumowania. Jeśli za coś płacisz, to szanujesz bardziej, bo sam musisz na to zapracować. Przy takiej liczbie odwiedzających forum, to za przeproszeniem - „śmieszne pieniążki”

Z czego utrzymywane jest forum?

Nie mając sponsorów, nie zamieszczając reklam?

Z 500+ ???

Wiadomo, że ogłoszenia w dziale sprzedaż, są również umieszczane przez sklepy, wiemy już o takich „ancymonach” co to pytają, i robią „serwisy” prywatnie - czyli jakby nie patrząc zarabiają na forum. 
Dla mnie proste, płacisz - korzystasz.

Start akwarium morskiego, to tysiące złotych - potem zwierzęta, ich utrzymanie itp.

W moim odczuciu, te kilka PLN nie powinno już robić różnicy, o ile forum będzie na poziomie.

A staż, czy też ilość postów ?

Nie koniecznie idzie za tym, doświadczenie, czy też konkretna wiedza. Może się mylę…

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

W moim odczuciu, te kilka PLN nie powinno już robić różnicy, o ile forum będzie na poziomie.

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wprowadzić taką opcję dotacji. Na pewno znalazły by się osoby które co jakiś czas wpłacały by jakąś małą sumkę. 

Kiedyś zajmowałem się zakładaniem stron. Domenę można przenosić do różnych firm. Przeważnie pierwszy rok za darmo. Potem przeniesienie domeny do konkurencji i znowu darmowy rok :D Kombinowało się żeby nie płacić.

Druga sprawa to dobra reklama. Można współpracować z jakimiś sklepami. Forum ich reklamuje a oni to forum. I już są większe zasięgi :)

No i trzeba wziąć pod uwagę to że jak to forum by było płatne to większość odeszła by do konkurencji. Jak już wspomnieliście masa rzeczy jest w necie za darmo więc wątpię, że ktoś by miał płacić za "doinformowanie/douczenie" się czegoś. 

Edytowane przez Aquaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

Druga sprawa to dobra reklama. Można współpracować z jakimiś sklepami. Forum ich reklamuje a oni to forum. I już są większe zasięgi

Wtedy by wyszło to samo co na innym forum .

 

1 godzinę temu, Aquaman napisał:

No i trzeba wziąć pod uwagę to że jak to forum by było płatne to większość odeszła by do konkurencji. Jak już wspomnieliście masa rzeczy jest w necie za darmo więc wątpię, że ktoś by miał płacić za "doinformowanie/douczenie" się czegoś. 

I tak są tam zapisani , no może Ci co ich usunęli już nie są . Popatrz w jakiej postaci osmo dodaje tematy , są to gotowe artykuły które można rozwijać,  ale nie ma komu tego robić.  Przeczytał dowiedział się czegoś i podzielił się tym . Sam kilka razy coś dodałem.  Teraz prosty przykład osmo dodał temat o siarce , który już kiedyś był na drugim forum i tam wygląda to tak ( lej bo trzeba , a drugi na to ja nie leje i jest dobrze więc nie będę ) tu nikt nie odpowiada bo nikomu się nie chce , ale jeśli by rozwinąć temat były by fajne informacje i za gotowca mogę zapłacić , ba nawet autorowi wyślę dobrą flaszkę za wiedzę w pigułce. 

Napisałem tak bo mam trochę inne spojrzenie na to wszystko , sam szukam i często tygodnie zajmuje mi dokopanie się do małej ale jednak potrzebnej informacji , a te kilka set stron syfu który musiałem przewertować to stracone ileś tam godzin , które śmiało mogę przeznaczyć na szukanie czegoś innego . 

@Admin może zostwić wszystko tak jak jest i otworzyć zamknięty dział 🤔 ? Tylko dla tych płacą , tam pewnie @Osmodeusz chciał by przenieść wszystkie swoje tematy .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jak na innych forach . 

Chcesz poczytać , bądź zalogowany ? 

Bez zalogowania nic . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Aquaman napisał:

No i trzeba wziąć pod uwagę to że jak to forum by było płatne to większość odeszła by do konkurencji. Jak już wspomnieliście masa rzeczy jest w necie za darmo więc wątpię, że ktoś by miał płacić za "doinformowanie/douczenie" się czegoś. 

Przecież nikt nikogo by nie zmuszał, chcesz to OK, nie to…

nawiasem mówiąc ile znasz polskojęzycznych platform o akwarystyce morskiej?

 

 

 

40 minut temu, chwialek napisał:

Lepsze jest wrogiem dobrego"

Czyli jest dobrze, tak jak jest Piotrek?!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×