Skocz do zawartości
karol86

Jak rozruszać forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma ktoś pomysł jak rozruszać forum? 

Sprawić żeby więcej ludzi tutaj zaglądało? 

Prośba do doświadczonych posolonych o większe zainteresowanie pytaniami mniej doświadczonych kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację odpowiadać i prowadzić żeby nie mieli problemu ze startem, ja w sprzęcie się nie orientuję bo większość mam samorobek ale w korala h mogę coś podpiwiedziec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ignorować to forum (myślę o nano reef) na którym kasują posty, banują ludzi bez powodu i nie pozwalają hobbystycznie handlować koralami, a dodatkowo nachalnie promują określone marki produktów. I pisać tutaj. Rozmawiałem z kilkoma doświadczonymi akwarystami z WWY którzy zostali wyrzuceniu z nano reef bez konkretnego powodu tylko dlatego, że pisali rzeczy nie pasujace administratorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy odświeża ciekawe stare tematy . Dodaje nowe. Przenosi swoje tematy z n-r. Kilka postów dziennie i będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do wszystkich znajomych z Nano reef aby rejestrowali się tutaj . I tutaj zakładali nowe tematy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem kto jest tu moderatorem lub administratorem ale mógł by ułożyć posty wg daty bo narazie mamy tu malutkie zamieszanie hronologiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiś przykład? To w konkretnym temacie czy całym dziale?
Tematy są, a przynajmniej powinny być sortowane automatycznie według daty ostatnio napisanego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2019 o 22:38, karol86 napisał:

Witam

Ma ktoś pomysł jak rozruszać forum? 

Sprawić żeby więcej ludzi tutaj zaglądało? 

Prośba do doświadczonych posolonych o większe zainteresowanie pytaniami mniej doświadczonych kolegów

Jak każdy z nas poświęci 15 min dziennie i napisze coś naprawdę merytorycznego tu to za kilka tygodni będzie efekt kuli śnieżnej, uwierz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :).
Przez kilka lat funkcjonowania robiliśmy już ze 3-4 podejścia do chat box'a, który jak widać nie przetrwał. Tuż po instalacji było to bardzo aktywne miejsce na forum i toczyły się tam rozmowy dosłownie o wszystkim, ale z czasem początkowy zachwyt minął, wydłużał się czas pomiędzy kolejnymi odpowiedziami i przez to zainteresowanie chat box'em spadało jeszcze bardziej, aż w końcu umarł on śmiercią naturalną. W innej próbie rozwój wypadków był mniej więcej podobny z tym, że zamiast rozmów zaczął się tam w końcu pojawiać różnego rodzaju spam i inne śmieci. Po dłuższym czasie, propozycjach i namowach shoutbox pojawił się w ponownie, ale z czasem nowi użytkownicy forum mimo wielokrotnych apeli z naszej strony próbowali używać go jak narzędzia do uzyskania ekspresowej odpowiedzi na swoje pytania. W ten sposób pojawiało się mniej wątków i odpowiedzi na forum, a z kolei po tych które padły w shoutboxie nie zostawał żaden ślad dla innych mogących szukać podobnych treści, bo chat się przewijał a jego archiwum było niewygodne w przeszukiwaniu oraz co jakiś czas czyszczone.
Po tych doświadczeniach jest to według mnie niepotrzebny dodatek na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna po chatboxie (a wcale nie musi go być, @sith114 najpierw musi być duży ruch) rzecz do zapożyczenia to moduł "ostatnie z targowiska" jest wygodny. Adminie, może nie spodziewasz się szturmu, ale ja bym cicho na niego liczył i ułatwił co nieco by jednak szturm był. O ile tego chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fresz33 napisał:

Aż się na nowo zalogowałem żeby zobaczyć czy właśnie to forum się rozbujało dzięki akcji na NR :P

I jak wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest głównie to, aby nie było takich obostrzeń jak np. zakaz pisania, bo coś się komuś nie podoba, zakaz handlowania, bo coś się komuś nie podoba, albo bo za dużo, albo bo sklep, albo jeszcze coś innego.
Dużo też n-r straciło, poniewaz jak ktoś napisał temat, to był atak, zeby korzystał z wyszukiwarki. Uwierzcie jednak, że nie zawsze ta wyszukiwarka po pierwsze dobrze znajdowała, po drugie znajdowała tematów masę, przez które trzeba było sie przekopać, żęby znaleźć odpowiednią odpowiedź. Rozumiem miejsce na serwerze i tak dalej, jednak wydaje mis ie, że jednak założenie tematu powinno skutkować, albo odpowiedzią, albo bezpośrendim linkiem do tematu, w którym ta odpowiedź jest, zamiast tekstem UŻYJ WYSZUKIWARKI :).

Chyba tyle na razie co mi do głowy przychodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu przeglądałem forum ar i nr,na obu jestem zarejestrowany ale piszę tylko tutaj

Wygląd forum tu jest dla mnie bardziej przejrzysty i na tą chwilę pomoc dostałem taką jak chciałem

Forum będzie się na pewno bardziej kręciło jak będziemy sobie bardziej pomocni

Prowadziłem kiedyś duże forum i tematy nagminnie się powtarzały i nikt nikogo nie gonił do wyszukiwarki tylko pomagał

Jeśli ktoś będzie miał jakiś problem to nie będzie szukał czy ktoś ma podobny tylko otworzy swój temat

Z rzeczy które mnie tu brakują to możliwości obserwacji swojego tematu i po każdym wpisie dostania informacji o aktywności w tym czy innym temacie który mnie interesuje

Na tą chwilę (a jestem dość krótko) jest miło i przyjemnie

Póki będziemy pomagać a nie gonić do wyszukiwarki to będzie tylko lepiej

Takie moje luźne przemyślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie to samo napisałem Speedo w poście wcześniej jako jeden z moim zdaniem waznych aspektów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×