Skocz do zawartości
Gobaw1

gobi i koral

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, jestem nowym morszczakiem akwa mam od 01.06.2019 (miało być dla 12latka, ale to mnie pochłąnęła akwa morska :), więc dojrzewanie jeszcze pewnie przede mną, było coś brązowego na piachu ze dwa razy po parę dni, a teraz na skale pojawiają się jakieś jasno zielone plamki, ale największym problemem są 2 zwierzaki 

- cintus ma jakby wyjędzoną dziurkę jak na zdjęciu i nie wiem czy to choroba czy może garbik mu coś zrobił lub sam sobie jest w akwa od około 2 tygodni (wpuszczone razem)

- drugi zwierzak to koral i ten zapewne ma jakąś chorobę lub coś pasożytniczego i pytnie jak i czy leczyć i od razu eksmisja

 

wielka prośba o pomoc

 

Baniak i parametry

aquael nano reef 50L

grzałka aquael

falownik sisco nano

kaskada fzn3

- siporax

- purigen

- phosguard

- matrix carbon

- resun sk 300

oświetlenie blau nano

- niebieskie skręcone na 80%

- białe 50%

sucha skała 4-5kg

żywy piach warstwa ok 1,5-2cm

 

obsada

trochę korali nie znam nazw wszystkich

Cryptocentrus cinctus S

Chrysiptera parasema S

Lysmata amboinensis

Paguristes cadenati S

trochę ślimorów

karmienie raz dziennie solowiec mrożony

raz w tygodniu phytoplankton płynny (dodatkowo)

 

parametry

zasolenie 1025 (refraktometr)

testy salifert:

no2 - 0

po4 - 0

nh3 - 0

ph - 7,5

kh - 8,9

mg - 1140

ca - 420

sól - reef crystals

dolewki rodi 000 na bieżąco

podmiany 10% tygodniowo

temp. 25 C

bakterie co 15 dni bactoreef blend

 

 

1.png

2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz no? Może koral głoduje. Lub jest prześwietlony. Czym karmisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie podałem NO3 - 2, raz w tygodniu phytoplankton , ale może faktycznie prześwietlenie bo ostatni tydzień miałem na maxa blue i białe (ale wiemy że moja lampka d.. nie urywa) ale euphyllia pokurczyła się i trochę miała jakby część "rączek" brązowych ale dziś skręciłem na 80% i 50% i euphilli się polepszyło 

druga zmienna to ukwiał quadricolor był przez 3 tyg u mnie 2 tygodnie jeszcze na standardowej lampce aquaela (z zestawu) biegał po całym akwa i wogóle się nie pompował często otwarty pysio. po zmianie lampy 2 dni napompowany jak wariat, przestał chodzić. Na 3 dzień oklapł, 4 pysio wyszło całe, 5 flak i wieczna rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ukwiał chodził to mu coś nie pasowało. Może światło. Mniej kombinacji z ledami. Trochę je skręć żeby nie parzyły korali. Jak masz tak niskie nutrienty to karm trochę więcej ale bez przesady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź lampy skręcone będę obserwował ale nie daje mi spokoju ta euphillia czy nie ma przypadkiem brown jelly lub czego innego jakaś poskręcana mimo dzisiejszych zmian w oświetleniu

temat babki zamknięty przed chwilą widziałem jak krabik Paguristes cadenati próbował ją zamordować...

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie .obserwuj. korale często nie reagują od razu. Każda zmiana nie będzie widoczna natychmiast.

Czym robisz zdj? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×