Skocz do zawartości
blazejszostek

Blau all in one 91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

Dwa tygodnie założyłem pierwsze akwarium morskie, na początku 91 litrowe, żeby nabyć doświadczenia. Zbiornik na obrotach 13 dni. Mam do was kilka pytań. Pierwsze dotyczy odpieniacza Scuma 0635, wylatuje z niego duża ilość piany, niestety regulacja głębokości ustawienia odpieniacza nic nie pomaga. Jaką może być tego przyczyna? Drugie pytanie o brązowy osad który się pojawił. Co to może być zobaczcie na zdjeciu? Robiłem wczoraj pierwsze testy: No2-2, amoniak-0,15, No3-75. Czy wyniki świadczą o tym że dojrzewanie ruszyło ?Akwarium założone na suchej skalę i piasku, całość wody z działającego zbiornika

IMG_20190812_200055.jpg

15656329382498158947272015664624.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak wygląda dojrzewanie na pewno po samym piachu i skale, takżę cierpliwości. WYniki mogą o tym świadczyć, myślę że za chwilę sam to dokładnie zobaczysz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości . Testy co tydzień . Nie wpuszczaj żadnego życia dopóki jest wykrywalne nh4 i no2 .dozuj bakterie na start. Masz jakieś?

Zrób zdjęcie lepsze odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam dopiero co wystartowałem z akwarium 350 l. w obiegu. Dodaję bakterie Bio extra jedną ampułkę co tydzień w/g wskazań, z tym że 1 ampułka jest na 500l. Czy takie przedawkowanie nie zaszkodzi? Czy muszę podawać też odżywkę dla tych bakterii? Start tydzień temu na suchej skale i żywym piasku. Woda solanka na soli Reed See.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×