Skocz do zawartości
Wyplosz

Szybka pomoc wywaliło brązową pianę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was i proszę o pomoc dodam kilka zdjęć o co mi chodzi dzisiaj po nocy pojawiło się takie coś na skałach kilka korali w ogóle się nie otwiera a na powierzchni pojawiła się brązowa piana i na skałach to coś.... nie jestem w stanie podać parametrów ani nic Musiałem wyjechać na kilka dni będę dopiero w weekend a żona mi wysłała takie zdjęcia Odpowiedzcie mi od czego to może być Co jest przyczyną tego dziadostwa akwarium ma dwa i pół miesiąca do tej pory wszystko było dobrze standardowe dojrzewanie i tak dalej...

Screenshot_20190808-163108.png

Screenshot_20190808-163103.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby przelało kubek w odpieniaczu. I Dino dostało pożywkę do wzrostu. Chyba żona nie wyczyściła kubka na czas. Teraz odpieniaczu na mokro i często czyścić. Dać podwójną dawkę bakterii. Bo nutrienty mocno skoczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej okej tak zrobię. Kurde muszę ratować to na odległość.. 

Ale skąd się bierze ta brązowa piana na tafli wody Poprosiłem żonę żeby ją wybierała łyżeczką i będziemy obserwować czy się będzie dalej robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pompę wyrzuciło zawartość kubka. I teraz się kotłuje z całą wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sump? Mi parę razy się tak stało jak wężyk wypadł z odpieniacza. Albo brakło prądu i przy starej pompie nie miałem opuźnienia i od razu działał jak był pełen sump wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie, bakterie, bakterie (możesz kupić probiodibio w ampułkach, są bardzo wydajne). Odpieniacz na mokro i cierpliwości.

PS. Karol86 bardzo dobrze zasugerował. :)

W dniu 8.08.2019 o 20:42, Wyplosz napisał:

Ok ale w jaki sposob przez pompe?? Przez co sie tak stalo skoro prawie 3 miesiace wszystko smigalo... ??? 

Czasem odpieniacz potrafi zaszaleć. Jeśli masz automatyczną dolewkę i przez przypadek podniósł się poziom wody o parę centymetrów, również w opieniaczu wzrasta poziom piany. Może za bardzo na mokro :) pienił i w konsekwencji przelał przez kubek cały urobek. U mnie na przykład zawsze wariuje i przelewa przez rant kubka na mokro jak karmie mrożonkami oczlikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×