Skocz do zawartości
vnu007dl

Oświetlenie akwarium koralowce twarde

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka też jest ładna taki radiator ładnie wygląda hmm według mnie oczywiście. No zastanawiam się czy właśnie dać ten radiator 3,5 cm czy 5. Mniejszy na pewno ładnie wygląda,może by wystarczył, ale kto to wie. Bezpiecznie było by na 5 cm,ale to już się robi kloc, albo na środku dać wiatrak 12x12 i po bokach 2 radiatory. Hmm no już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doradzę. 

Ja bym chyba dał radiator 3.5cm i jeśli by było za mało to wentylator lub dwa. 

Ale jeśli tak mocno Ci się teraz grzeje to może od razu radiator i wentylator. Tylko to tak jak mówisz więcej kosztów kabelków itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale hmm wiatrak jak montować ?nad radiatorem czy na równi z nim na lampie?

Nie dam rady zmierzyć tym termometrem dla dzieci bo mi pokazuje że poza skala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał radiatora z wyfrezowanym miejscem na wentylator ale nie wiem czy takie są. 

Poczytaj jeszcze tematy na Nano reef może coś znajdziesz bo ja nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. 

Edytowane przez MateuszK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2019 o 10:02, vnu007dl napisał:

Witam

Jestem na etapie budowy mojego akwarium,mam już baniak (60x30x40) 72 litry  i szafkę. Byłem wczoraj w sklepie akwarystycznym i chciałem się zorientować co do reszty wyposażenia. Mam jednak problem z doborem oświetlenia. Gość w sklepie zasugerował mi lampę za 1200 zl

https://allegro.pl/oferta/maxspect-rsx-f-freshwater-r5f-50-lampa-led-50w-7869138276

Argumentuje że na tańszych nie będą mi żyły koralowce twarde,które docelowo kiedyś chciałbym mieć. Nie ukrywam że taki wydatek bardzo by mi opóźnił w czasie założenie akwarium. Czy naprawdę do takiego małego akwa musi być taka wydajna lampa żeby żyły koralowce twarde?

Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/aquael-leddy-slim-10w-duo-marine-actinic-7008946618

Gdybym np założył 2 takie lampy to dało by radę?

A może jakieś inne rozwiązanie?przedział cenowy 600-700 zł byłby dla mnie akceptowalny

Wybacz ale pod samymi ledami nie utrzymasz spsów. Jedynie proste lpsy i miękaski. Jeśli już chcesz koniecznie ledy, dołącz do nich belki T5, a jeszcze lepiej poszukaj lampy hybrydowej (T5+led). Efekt jest rewelacyjny a krzaczki przy odpowiednich parametrach rosną wyśmienicie.
Nie ryzykuj z samymi ledami, chyba że chcesz mieć proste koralowce miękkie. Jednak w przyszłości na pewno zapragniesz czegoś trudniejszego do wyhodowania i wtedy będziesz szukał nowej lampy.  Takie jest moje zdanie.

PS. belka ledowa Aquaela daje dobry efekt wizualny na przykład w celu wymieszania widma światła z mocniejszą aktyniką w ledach lub dodania odrobiny blików do belki z T5.

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×