Skocz do zawartości
bekonik44

Rury PP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy w akwarium morskim można używać tych białych rur które służą do odpływu wody np. pod zlewem ? To są chyba rury PP... proszę o pomoc. Rury odpowiadają mi kolorem i z tad ten wybór 

20190710_211638.jpg

Edytowane przez bekonik44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko można :). Widzę tutaj dwa problemy:
1. Tego typu rury nie są przeznaczone do tłoczenia tylko swobodnego spływu i po pewnym czasie zastosowane w ten sposób mogą się wysunąć/rozłączyć. Na upartego można skleić, ale nie do tego zostały zaprojektowane.
2. Na połączeniach są uszczelki z gumy lub innego tworzywa i trudno powiedzieć jak zachowają się po dłuższym moczeniu w solance, do tego często są one smarowane różnymi specyfikami ułatwiającymi montaż.

Potrzebujesz białych rur czy szarych?
Jeżeli białych to rozejrzyj się w marketach budowlanych lub hurtowniach hydraulicznych, są dostępne białe rury PVC do klejenia (nie zgrzewania) przeznaczone do ciśnieniowych instalacji. Na pewno US Metrix coś takiego robi.
Szare są zazwyczaj te dostępne również w sklepach z morszczyzną VDL, Budmech, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe.  Już żałuję., akwarium świeże A nic wsadzić nie mogę ☹ oprócz ryb które mają się dobrze. Dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe rury tylko do swobodnego spływu, je je mam na spływie. Nie nadają sie do tłoczenia wody pod ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2019 o 21:27, bekonik44 napisał:

Witam . Czy w akwarium morskim można używać tych białych rur które służą do odpływu wody np. pod zlewem ? To są chyba rury PP... proszę o pomoc. Rury odpowiadają mi kolorem i z tad ten wybór 

20190710_211638.jpg

Jak już Flipper napisał, te rury są niepewne ze względu na plastik o innych właściwościach niżeli złączki i rury do klejenia. Dobrze zrobiona hydraulika na klejonych rurkach to podstawa. 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te białe rury nie wyglądają zbyt estetycznie. Zamiast przyglądać się życiu w akwarium to oko będzie uciekało do białego odpływu ze zlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×