Skocz do zawartości
kkrrystian

Pierwsze akwarium morskie 64l + Sump 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem totalnie początkujący jeśli chodzi o akwarystykę morską. Mam już szafkę w której jest już kostką 30x30x35 która będzie przerobiona na sump;) Mam zamówione akwarium 40x40x40 z kominem zewnętrznym w którym są 3 otwory 2x20mm i 1x25mm jako spływ. Proszę pomóżcie mi jak przerobić tą kostkę na Sump, oraz w doborze sprzętu. Wstępnie myślę nad pompą Jebao dcp-2500, cyrkulator Jebao sw-4, odpieniacz Resun sk-300. Światło chce zrobić sam na diodach power LED i sterownikiu AQMA. Tylko jakie i ile tych diod wybrać:) nad siłami i innymi rzeczami jeszcze nie myślałem bo narazie sprzęt chce skompletować;) Bardzo Proszę was o pomoc i porady;)

IMG_20190603_111456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie zrób dwie komory, jedna na pompę obiegową, druga pod odpieniacz, bardziej wg. mnie nie ma sensu go dzielić bo nie ma z czego i tylko utrudni to późniejszą obsługę. Nad odpieniaczem się jeszcze zastanów, Resun sk-300 lepiej wytwarza hałas niż bąble i jego skuteczność jest słaba, a na bawienie się w modyfikacje szkoda nerwów moim zdaniem.
Przy doborze diod weź na początku pod uwagę co zamierzasz trzymać w baniaku i w jakim świetle (kolorach) wolisz go oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×