Skocz do zawartości
Bpollo

Oświetlenie zbiornika - cykl dnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak macie ustawione lampy led? Jak u Was wygląda cykl dzienny, w jakich godzinach świecicie i procentowo ile mocy w diodach niebieskich, czerwonych i białych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim baniaku (obsada mieszana z przewagą SPS) miałem Kessila A360, świeciłem 12-14 h dziennie. Kolor ustawiony na 60-65%, a intensywność  przez większość dnia na 75%. Dla moich oczu było ok, a zwierzaki chyba też nie narzekały bo większość rosła.
Nad obecnie kompletowanym baniakiem jeszcze nie wiem co zawieszę, do zakupu lampy mam jeszcze trochę czasu.
Jeżeli masz u siebie gotową lampę ze sklepu, a nie DIY to wg. mnie najlepiej jest ustawić światło tak, żeby nam się dobrze na własne akwarium patrzyło, jedni lubią różową poświatę inni niebieską, jeszcze inni białą. Liczbą poszczególnych diod i ich mocą w tym przypadku nie trzeba się aż tak przejmować, zazwyczaj jest to dobrane tak, że tworzy jakiś uśredniony mix optymalny przy większości ustawień.
W przypadku lamp DIY jest trochę więcej zachodu bo samemu trzeba się nad tym głowić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie 90-100%, białe 50-60%, czerwone i zielone 40-50%. Jak dopiero ustawiasz to zacznij od niebieskich na 100% i dodawaj po trochu z kolejnych kanałów, białe i na koniec czerwone.

Edytowane przez Pawlick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×