Skocz do zawartości
Asia007

Obgryzione zoa?

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem świeżym morskim akwsrystą jak i moje akwarium ( 3 miesiące) Do wczoraj moje zoa miały się świetnie,a dziś wyglądają jak obgryzione....w akwarium mieszkają kiełże, strombusy i dwa małe ślimaki które przybyły że szczepkami niestety nie wiem co to za ślimaki widziałam je tylko jeden dzień.A może to jakaś choroba, ale żeby tak w jeden dzień...

IMG_20190325_140732068.jpg

IMG_20190325_131308819_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chore lub porażone zoa raczej nie znikają w mgnieniu oka tylko najpierw się zamykają/kurczą i rozpuszczają. Szybkie zniknięcie może być sprawką jakiegoś przybysza, dobrze gdyby udało Ci się ustalić co to za ślimaki, ew. czy nie masz jakiegoś kraba który przyjechał ze skałą wcześniej. Dużo zniknęło? Jak pozostałe koralowce? Możesz napisać coś więcej o akwarium i parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 3 miesiące. Po4 0 no3 5 NO2 0. Postawione na suchej skale, ale kupione szczepki miały przybyszy. Wszystkie korale mają się dobrze (atnella , capnella, rodactis, goniopora, sinularie, discosoma)oprócz kilku zoa. Z ostatnimi szczepkami widziałam dwa malutkie ślimaki po włożeniu szczepek , ale szybko zniknęły. W akwarium nie było żadnych zmian. Podawane bakterie af bio s i pożywka. Dzień wcześniej zoa były normalnie pootwierane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to nie wygląda na chorobę tylko właśnie na działanie jakiegoś zwierzaka. W tej sytuacji chyba jedynie intensywna obserwacja może pomóc znaleźć winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest wina sinic,które zaatakowały korala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×