Skocz do zawartości
Arnold282

Salarias Fasciatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu Salarias pływa przy bocznej szybie góra i dół w czym może być problem testy wody w normie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być oznaką stresu. Od jak dawna pływa w tym akwarium i jakie ma towarzystwo? Przyjmuje mrożonki lub inny pokarm zastępczy, czy ma jeszcze co jeść w akwa? Czy w ostatnim czasie zmieniałeś coś w akwarium?
Swoją drogą 150 litrów dla Salariasa to nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium pływa jakieś 2 miesiące był 1 mieszkańcem stopniowo dodawałem inne ryby 1 Garbik 2 błazenki 2 Pterapogony  akwarium możliwe ze za małe, ale pytałem się w E rybce i stwierdzili że wystarczy z tego co zauważyłem nie przyjmuje nic zastępczego, nic nie zmieniałem oprócz wpuszczenia 2 pterapogonów jakieś 2 tygodnie temu  widać ze trochę schudł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salariasy niestety często nie chcą przyjmować mrożonek ani nic zastępczego i padają z głodu. U Ciebie w baniaku ma jeszcze jakieś glony? Skubał coś od początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podskubuje cały czas coś, glonów nitkowatych już niema on się zachowuje normalnie tylko co jakiś czas podpływa do bocznej szyby i pływa z góry na dół jest możliwe żeby gonił własne odbicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poza tymi momentami wszystko z nim ok, pozostałe zwierzaki go nie gonią i nie ma innych niepokojących objawów to raczej nie masz się czym martwić. W pierwszej chwili też pomyślałem o stresie, ale skoro mówisz, że to pierwszy zwierzak w akwarium, dawno zaaklimatyzowany a w ostatnim czasie brak większych zmian we wnętrzu to stres raczej odpada.
Salariasom zdarza się mieć czasem dziwne nawyki, np. sterczą w jednym miejscu i gapią się przez szybę, zrzucają szczepki ze skał, zamiatają w piachu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Salariasa moj mało tego, że wcina ze skał to jeszcze uwielbia pokarmy marki Hikari A,S, a pozostałe ryby zabijają się, o ten pokarm. Może i twojemu posmakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2019 o 01:44, Arnold282 napisał:

Witam od jakiegoś czasu Salarias pływa przy bocznej szybie góra i dół w czym może być problem testy wody w normie ?

Faktycznie przyczyną jest stres prawdopodobnie wywołany obecnością innych ryb z grupy żywieniowej...czyli pokolce. Są one silniejsze i agresywne/terytorialne w stosunku do łagodnego salariasa.

Jest to wspaniała rybcia, bardzo wdzięczna w zachowaniu i przy tym pożyteczna. Najlepszy czyściciel glonów. Jego urok osobisty jak kładzie się na przejedzonym, grubiutkim brzuszku jest nieodparty :).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×