Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Nurtuje mnie id dawna jedno pytanie czy zamianst ro mozna dodawac wody destylowanej ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu by nie, jeśli destylarka nie ma żadnych miedzianych elementów i masz pewność, że jest to woda naprawdę czysta to nie widzę przeciwwskazań.

Wątpliwe jest jednak czy to opłacalne będzie, czy nie taniej wyjdzie ci kupić wodę ODMINERALIZOWANĄ na stacji paliw lub supermarkecie, ja kupowałem 5L kanisterki po 4,50zł. Biorąc po uwagę, że rocznie potrzebujesz około 160L może to być ekonomicznie uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wlasnie taka mialem na mysli . Jest wlasnie do kupienia na stacji benzynowej lub w marketach . Ale nigdy nieprzywiązalem uwagi na napis . Czy destylowana czy odmineralizowana . Mam w domu ro . Pracuje w serwisie motoryzacyjnym i dlatego moge miec na tony wody dokladnie tej z cpn czy tam marketu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy kanisterek jak na płyn do spryskiwaczy - 5L używałem tego do robienia roztworów do Ballinga, ale naklejki pozdzierałem, nie pamiętam nazwy firmy. Pisało WODA ODMINERALIZOWANA DO AKUMULATORÓW, ŻELAZEK i coś tam jeszcze, sprawdzałem DTSem i pokazywało 000, czyli chyba pasi.

Skoro masz już filtr RO to po co kombinujesz z kupnem wody ? później zrobi się problem z pozbyciem się opakowań, gdyby tak sprzedawali w takich 5 czy 10L jak woda mineralna byłoby łatwiej pozbyć się opakowania, a to jednak sztywne i nie zgnieciesz by mniej miejsca zajmowało w śmietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz rozmawiamy powiedz mi prosze jesli uzywam ABC,M raz na tydzien po 5ml to niejest przypadkiem za malo ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to o wiele za dużo, poza tym lepiej gdybyś dawkę podzielił na porcje dzienne.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dawka 5 ml każdego odczynnika na tydzien , to jest dawka do zbiornika 500 litrów . Ja tyle lałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje abc 0,1 ml raz na dwa dni;/, boje się glonów, no i jeszcze mało korali mam, daje tez 2 krople amino kwasów kz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez na opakowaniu pisze wyraznie dozowac raz na tydzien 10ml na 100l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy2311 No wiesz z tymi ilościami w instrukcji to nie do końca jest prawda, lepiej założyć, że jest to MAKSYMALNA dawka, przy bardzo licznej obsadzie itp.

Doświadczenie ludzi mówi co innego, DAWKA Z OPAKOWANIA DZIELONA NA 4 albo nawet i na 10.

Generalnie nie wielu wyszło dobrze trzymanie się zalecanych przez producenta dawek. W instrukcji ZEOVit nawet sam producent podaje, że lepiej dać mniej niż za dużo. Posłuchaj kolegów, chyba że lubisz się na własnej skórze przekonać co znaczy przedawkowanie. Ja sam leję co by to nie było praktycznie 1/10 zalecanej dawki, tez trochę dla tego że strzykawki mam małe 5ml :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysy z preparatami lepiej uważać, jak przedawkujesz to baniakowi to na dobre nie wyjdzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy2311: Zapytałeś więc odpowiedziałem .

cyt. Moim zdaniem dawka 5 ml każdego odczynnika na tydzien , to jest dawka do zbiornika 500 litrów . Ja tyle lałem .

A tak żartem to : " na płocie kiedys pisało d*pa . Chciałem pogłaskać i drzazga mi weszła " . Mam nadzieję że się nie pogniewałeś . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus, Twoje dawkowanie zgadza się praktycznie idealni z moimi doświadczaniami. Na okolo 450 litrów w obiegu według Grotecha dzieląc na dawki dzienne powinienem lać jakieś 6 ml, lałem 0,6 ml dziennie czyli 10 razy mniej, juz przy dawce 0,8 ml korale szły w brąz.

Pozzdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem demineralizowaną z orlenu i inną z lotosu i nigdy nie miały 0,00. Co najwyżej 0,04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×