Skocz do zawartości
Nowy122

Sump projekt do oceny dla akwarium 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosił bym o ocenę projektu sumpa pod akwarium 250l wymiar sumpa niestety to już max jaki jest możliwy 

279620300_sumpdlagrze.jpg.aadd3c58eefcbf2495b3d0b945ca6a2c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala trochę ucierpiała (16 vs 18 cm), ale da się coś wywnioskować ?.
Masz tutaj dość dużą pierwszą komorę, jaki odpieniacz planujesz tam wstawić?
Przestrzeń 5 cm pomiędzy pierwszą i drugą przegrodą zaplanowałeś pod kątem filtracji mechanicznej, wata, itp., czy ma tam być tylko przepływ?
Drugą przegrodę bym rozdzielił na dwie części z przerwą pomiędzy nimi zamiast przerwy pomiędzy przegrodą a dnem, żeby lepiej wyłapać bąble z odpieniacza.
Trzecia przegroda wg. mnie niepotrzebna, ostatnia odpowiada za utrzymanie poziomu wody w środkowej komorze i wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje że napisałeś w pierwszej komorze planuje odpieniacz a Aqua medica power flotor myślałem też że jak by dało radę to też bym dał reaktor biopellets w 1 razem z odpieniaczem a jak nie da rady to reaktor  do drugiej komory tą przerwę masz rację zaplanowałem pod kątem waty itp ta drugą przerwę zrobiłem po to żeby jak się będą pelety ścierac to taki pyłek się do akwarium dostaje to tam dał bym gąbke żeby jak najwięcej zostawalo w sumpie bo to w głównym brzydko puzniej wygląda 

Edytowane przez Nowy122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Flotor ma przy podstawie jakieś 15x15 cm, nie wiem jaki reaktor planujesz ale spokojnie powinien się zmieścić w komorze przed odpieńkiem. Co do przerwy 5 cm to jeśli planujesz watę wkładać tam dodatkowo opakowaną w jakąś siatkę lub koszyk jest ok, inaczej proponowałbym ją zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×