Skocz do zawartości
edd90

Ocena sprzętu do kostki 64 lub 91 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już od dawna noszę się z zamiarem startu słonego maluch, za sobą mam kilka dobrych lat zabawy w roslinne HT. W ostatnim czasie znów zakiełkowała we mnie chęć "rafki" , celuje właśnie w kostkę 40x40x40 lub 3x45 . Do Was zwracam się z prośbą oceny wybranego przeze mnie sprzętu i polecenia reszty o której zapomniałem. Filtr RO posiadam, dokupię puszkę na DI.

Niestety, nie bardzo mam możliwości zrobienia sumpa... A panel chciałbym uniknąć że względu na to za zabierze z 10-15 cm na głębokości baniaka...

Do oceny dwie opcje, bardziej skłaniam się ku opcji 2 , czyli kostce 3x45. 

3x40

Aquamedic qube 50

Fzn3

Jager 50

Jebao OW 4

Lub 

3x45 

AI PRIME HD

Tidal 75/110

Jager 75

Jebao OW 4, w przypadku niewydolności wleci jeszcze jedno.

Po jakimś czasie dojdzie dolewka

Level automatic Eye i w razie "W" odpieniacz bubble magia QQ-1/3

 

Co sądzicie i takim setupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba akwaria są na tyle zbliżone do siebie pojemnością, że wielkich różnic w sprzęcie i jego wydajności tutaj nie trzeba moim zdaniem, nie jest to przeskok jak z 50 na 250 litrów :).
Co do samego sprzętu. Aquamedic Cube 50 jest fajna, mała, zgrabna i dobrze wygląda, ale światłem niestety nie powala, bo świeci dość przeciętnie w stosunku do tego ile trzeba za nią zapłacić.
Z pojedynku FZN-3 vs Tidal 75 wybrałbym FZN'a mimo, że może nie imponuje objętością wkładów filtracyjnych to jest dosyć cichą i sprawdzoną konstrukcją, cenowo wypada znacznie lepiej, no i jest nasz, polski :).
Grzałka, o ile akwarium będzie stało w miejscu z mniej więcej stałą temperaturą i nie będzie narażone na przeciąg (np. przy często otwieranych drzwiach/oknie) to spokojnie wystarczy 50W, w przeciwnym wypadku weź większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×