Skocz do zawartości
hepatus1000

moje 500 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z poniedziałku na wtorek napompowała się pięknie po raz pierwszy do tego stopnia Cycloseris patelliformis . :smile: Nie mogłem się powstrzymać . Zdjęcia robione po ciemku słabym aparatem , dlatego jakość kiepska . Poglądowo wstawiam zapożyczone zdjęcie jak wygląda w dzień .

txam1bgpmt.jpg

A to już moja laleczka :smile:

dsc05973.jpg

dsc05966h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem . Pochwalę się dzisiaj moją „chłodziarką „ na gorące dni . Muszę powiedzieć , że tego lata nie miałem najmniejszego kłopotu z utrzymaniem temperatury 25 stopni w zbiorniku pomimo świecenia lampą HQI 2 x 250 wat i 2 x 54 wat która wisi 20 cm nad zbiornikiem i słonecznego mieszkania . Najtańsza chłodziarka na świecie i cicha ze względu na odpowiednie wentylatory ( ultra ciche ). Zimą nie używam grzałki gdyż robi to lampa .Temperatura wody zimą 25 stopni , w pomieszczeniu 23 stopnie . Dlatego bardzo mocno waham się odnośnie ledów.

dsc05983oy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@hepatus1000

Napisz coś więcej o tych wentylatorach.jaki producent, jaka moc ,oraz na jakie napięcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bede musial cos podobnego zrobic na lato;) W zeszle lato przy 110 litrach poprostu stawialem wielki wentylator pokojowy i walilem w tafle od razu schodzilo do 25 a na dworze bylo mega goraco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym że aukcja niebawem zniknie podaję dane wentylatora :

Specyfikacja techniczna:

Obroty: 600 obr./min.

Zasilanie: 12V, 0,13A

Przepływ: 80 m3/h

Masa: 105g

Hałas: 8,6 dB

Wymiary:

140 x 140 x 25 mm

cena : 19,90

na zdjęciu jest telefon kontaktowy do sprzedawcy .

img5710p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dawno nie pisałem o moim baniaczku dlatego postanowiłem pochwalić się zmianami jakie zaszły w ostatnim czasie . Czy coś urosło i jak się zmieniło jest widoczne na zdjęciach jak zwykle nie najlepszej jakości . Oczywiście jeszcze daleka droga przede mną i nieustanna walka o kolory . Muszę kupić porządny aparat no i nie da się ukryć nauczyć się robić dobre foty . Jak to mówią na szczęście Tomajk jest tak blisko heheheh.

dsc06811n.jpg

dsc06816.jpg

dsc06819w.jpg

dsc06820e.jpg

dsc06822m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak montipora zarośnie ci już niebawem całą szybę tylną, to będziesz miał świetne tło strukturalne 3D :)

Tylko wstawić do nowego baniaka od wewnątrz i jak znalazł dekoracja.

Sadzi wszystko bezlitośnie w górę, :good:

PS. a co ty chcesz od fotek ? kurcze jak na "idiotkamera" to i tak bardzo dobrze wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Włodek, patrząc na ostatnie zdjęcie wiem skąd się bierze Twój profesjonalizm, który okazałeś mi w mojej sprawie (jeszcze raz dziękuję), zbiornik bez zastrzeżeń, ja mam natomiast pytanie, rozumiem że żarniki 12000 RL, mam ten sam. czym uzupełniłeś HQI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku niestety zarników niema . Zawiesiłem ledy . Mialem wcześniej Reef luxy 12000 2x250WHQI + 2x54T5 blue plusy ATI . Dzięki wielkie za ciepłe słowa ale jeszcze daleka droga ze zbiornikiem moim do dobrego . Pomoc tobie to sama przyjemność . Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku o kur*** dech zapiera!

naprawde!

od czasu jak u Ciebie bylem mineła chwila, a w Twoim baniaku jakby ktoś dołożył 3x tyle korali. Jestes mistrzem hehe;DDDDD

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja zmian jakie zaszły przez ostatnie 9 mcy . Rosło , rosło , ja trochę w między czasie połamałem – sprzedałem i rozdałem . Fotograf ze mnie żaden , ale za to w baniaku chyba trochę lepiej . Tomajka z aparatem tu zabraklo zdecydowanie .

zdjęcie z 16.02.2010r.

dsc06811n.jpg

zdjęcie z dnia dzisiejszego .

dsc08367k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, dales czadu chlopie, rewelacja. Tak jak juz gdzies napisalem natura jest najlepszym aquascaperem. Zostawiles wszystko na swoim miejscu i stworzyles niesamowity widok!

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×