Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam wątek ,ale załóżmy że tak :)

Otóż szukam kogoś życzliwego kto mi łopatologicznie ,wyjaśni jak z akwarium słodkowodnego założyc morskie.

Mam akwarium,80/40/40 ,dostałam po śmierci kuzyna kilka rzeczy z jego akwarium morskiego,ale kompletnie nie wiem jak zacząć.

Rzeczy jakie dostałam to na pewno Tunze 9004 czyli jak dobrze przeczytałam jest to odpieniacz,jakąś pompe Jebao 1200 czy 1500 i jakieś falowniki.

Jak zrobic z tego akwarium morskie oprócz dodania żywej skały i piachu i czekania aż dojrzeje.

Czy moge kupić np filtr kaskadowy,wsadzić tam siporax i troche żywej skały w małych kawałkach albo jakieś inne media i czy dam rade juz po wystartowaniu ,kiedy parametry będa oki żeby wpuścic "nemo" i prowadzić takie akwarium bez sumpa czy panelu z tyłu na samych podmiankach?

Może ktoś życzliwy wytłumaczy mi krok po kroku.

Jestem kobieta pracująca i zadnej pracy się nie boje ,wiec wystarczy fachowa pomoc i ogarne temat :)

Dziekuje z góry :)

P.S

Wszystkich mądrałków prosze o darowanie sobie głupich uwag i pisania bzdur.

Prosze kogoś kto naprawde posłuży mi pomocą,a będe bardzo wdzięczna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Lubię pomagać ale nie wiem czy podołam .

Na początku powiem, że ja też założyłem akwarium morskie ze słodkowodnego .

Po pierwsze trzeba pamiętać i mieć to gdzieś z tylu głowy że woda  akwarium morskim musi krążyć w zbiorniku jak w pralce !!!

Aby prąd wody jak najlepiej oplywał skaly i nie stwarzał martwych stref.

Odpieniacz który masz też powinien być założony i być używany .

Do tego jakieś oświetlenie i na początek starczy .

Można zalewać i niech się kręci na początku trzeba przeżyć dojrzewanie co średnio trwa około mieś .

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze rzeczy już właściwie masz, akwarium, odpieniacz, falowniki (sprawdź jakie). Potrzebne będzie jeszcze oświetlenie i filtr RO + DI do przygotowania wody.
Później sół, żywa skała i możesz startować. Poczytaj podobne wątki w tym dziale, tam sporo informacji o starcie akwarium na pewno znajdziesz.
Filtr kaskadowy na siporax lub absorbery to dobry pomysł, ale wkładania do niego kawałków żywej skały nie polecam. Jej miejsce jest w akwarium, w filtrze zmieści się niewiele, nie będzie odpowiednio dużej powierzchni złoża w porównaniu z materiałami filtrującymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za dotychczasowo pomoc?

wiedzialam ze mogę na Was liczyć.

Woda RO już jest,sól jest i to 20 kg,skale dostałam od jednego z kolegów prawie za pół darmo z działającego zbiornika,żywy piach kupiony około 8/9 kg.

Odpiejiacz Tunze 9004 w srodku akwarium będzie rzecz jasna no i do tego potężny filtr kaskadowy Tidal 110 kupiłam na  OLX.pl .

Falowniki po obu przeciwnych stronach akwa no i z mediów w kaskadzie siporax i na wierzch wata,no i bakterie.

Jakies dodatkowe sugestie?

Na razie żywa skala w wielkiej misce z woda i napowietrzaczem.

Oswietlenie 54 wat.

Cos przeoczyłam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2019 o 11:25, aga73 napisał:

Na razie żywa skala w wielkiej misce z woda i napowietrzaczem.

Właśnie , tą skale żywa trzeba jak najszybciej wcisnąć do działającego systemu do głównego zbiornika i odpalić system bo jak sama nazwa wskazuje jest żywa i potrzeba jej stworzyć  odpowiednie warunki !

Jeśli ługo bedzie poza obiegiem to poprostu zacznie wszystko obumierać i gnić .

To samo z piaskiem .

Jednym słowem wszystko co żywe do "pralki" i niech się kręci .

Jak już wrzucisz wszystko to daj zdjęcie .

I nie musi być ładnie poukładane byle by już była w odpowiednim miejscu .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×