Skocz do zawartości
Neo

Juwel rio 125 z slodkiego na morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Przejrzałem kilka tematów , jednak  moje pytania są inne deko .

Więc, mam akwarium  slodkie w zestawie  juwel Rio 125 z całym juwelowskim osprzętem.  Filtr światło grzałka . Zycie ktore mam w 125 chce przelozyc do 540 l a z juwela zrobic morskie . I tu rodzi mi sie kilka pytan 

1. Czy ten filtr może zostać, 

2. Jakie ryby mogę trzymać w takim litrazu 

3. Jakie ryby mogr trzymać razem by nie było agresji 

4. Korale  jakie? 

5. Co muszę kupić/ dokupić by uruchomić morskie bez sump

6.

Na co mocujecie  korale tzn na  jakieś skały cah co ? / klej również 

7. Pokrywa z 2 swietlowkami  obecnie barwa 6500 i 8500 jaka barwa lepsza do morskiego 

 

Pomóżcie proszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie najlepiej zaopatrzyć się w Refpack Tunze 250

2. Błazenki , jakieś kraby , krewetki ,babka kopiąca , garbiki

3. czyt pkt 2.

4. najlepiej miękkie oraz LPS na początek

5. Sól, , coś do pomiaru zasolenia, skała najlepiej żywa tak z 10-12kg , bakterie , cyrkulator np RW4 lub SW4

6. wystarczy klej Kropelka w żelu

7. 2 świetlówki to na miękkie korale może i starczy ale barwa zdecydowania wyższa

 

Poczytaj wątek dla początkujących tam masz wszystko co potrzeba aby wystartować z akwarium morskim :)

 

Edytowane przez JaRRoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  Wiem każdemu który zakłada nowy wątek,  wydaje się że jego temat jest inny hehe ale my początkujący widzimy to zupełnie inaczej . Za głupie posty lub powtarzające się przepraszam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaopatrzyć się we wspomniany Reefpack lub przynajmniej sam odpieniacz Tunze DOC 9004, Hydor Slim-Skim 250.65 lub coś o podobnej wydajności.
Odpieniacz + pompy cyrkulacyjne (dwie przy takim akwarium) oraz regularne podmiany wystarczą, żeby prowadzić tej wielkości akwarium bez sumpa. Dodatkowo może się przydać filtr kaskadowy lub wewnętrzny np. na absorbenty. Pewnie masz ten standardowy filtr wewnętrzny Juwela w tej chwili? Trzeba by mu się bliżej przyjrzeć, może uda się w nim zastosować tego rodzaju wkłady.
Potrzebny Ci będzie również filtr RO oraz DI do przygotowania wody.
Oświetlenie też podejrzewam, że standardowe z zestawu Juwel, czyli te ich 28W świetlówki T5. Są dość nietypowe niestety i to mocno zawęża wybór świetlówek. Sugerowałbym zmianę na 24W T5 i dołożenie 2 kolejnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×