Skocz do zawartości
Arnold282

wyłączanie odpieniacza na noc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :) ,posiadam odpieniacz slimskin nano 135.35 pytanie jak w temacie czy można wyłączać odpieniacz na kilka godzin timer mam ustawiony na przerwę między 24 30 a 6 rano przeszkadza mi hałas? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Standardowe pytania na początek z mojej strony. :) Jakie akwarium? Jaka obsada? Cyrkulacja?
W akwarium z małą/średnią obsadą i dobrą cyrkulacją takie nocne wyłączenie odpieniacza nie spowoduje raczej negatywnych skutków. W pozostałych przypadkach: duża obsada albo zbyt słaba cyrkulacja, nie polecam takiego zabiegu, może powodować zbyt duże wahania parametrów.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 150 l 100x30x50 15 kg żywej skały 8 kg piasku 2 cyrkulatory jvp 102  5000/h ,ale wymieniłem jeden na 101 3000/h za bardzo wiało , akwarium w fazie startu ale nie mogę spać przy włączonym odpieniaczu obsady nie planuję zbyt dużej jakieś 6 rybek i parę miękasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz zbyt słaby odpieniacz do takiego litrażu. Hydor Slimskim Nano 135.35 jest ok tak mniej więcej do 130 litrów z niewielką obsadą. Słaba wydajność pienidła + wyłączanie go na kilka godzin w ciągu nocy prędzej, czy później wróży problemy. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się po prostu za bardziej wydajnym (i cichszym) odpieniaczem, żeby spać spokojnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Flipper napisał:

Przede wszystkim masz zbyt słaby odpieniacz do takiego litrażu. Hydor Slimskim Nano 135.35 jest ok tak mniej więcej do 130 litrów z niewielką obsadą. Słaba wydajność pienidła + wyłączanie go na kilka godzin w ciągu nocy prędzej, czy później wróży problemy. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się po prostu za bardziej wydajnym (i cichszym) odpieniaczem, żeby spać spokojnie :).

Dzięki za pomoc  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×