Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Chciałem założyć moje pierwsze akwarium morskie, a miałem Już słodkowodne i pozostał mi sprzęt i chciałem się dowiedzieć czy mogę go wykorzystać i co byście doradzili zakupić do tego co mam. 

 

Szkło 200l

Filtr Aquael Unimax FZKN 250 

Grzałka 100 wat 

I pewnie oświetlenie do wymiany, czy samo Led wystarczy? 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć , szkło oczywiście może być . Filtr bym sobię darował . Da się na kubelku , ale może zacząć ciec przez częste otwieranie . Będziesz musiał często otwierać by syf się nie gromadził . W słodkim nie był to problem , ale w Morskim jest . Grzałka jeśli jest w stanie utrzymać 25* może zostać . Same ledy mogą być . Możesz kupić dwie Chinki po 120W , lub jedną i dołożyć t5 by doświetlić zbiornik . Tylko wtedy skala przy jednej lampie bardziej na środek . Możesz dać odpieniacz zewnętrzny , wieszany na szybie np Aqua medic evo , deltec mc itp , lub wewnętrzny Tunze , na jakieś media tez by się coś przydało , może być Tunze reefpack wtedy masz odpieniacz i filtr , lub Kaskada . Lub możesz dać pudełko przelewowe i postawić sump , wtedy problem ze sprzętem w środku akwaria znika . Możesz wiercić otwory i wkleić komin ( tak mam u siebie . Sam wierciłem , zbiornik 450l ) lub możesz wkleić panel i wszystko tam trzymać . 

Musisz określić się co chcesz , bo możliwości jest wiele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź. 

Czyli mam trzy wyjścia dokupić odpieniacz. Lub kupić filtr z  odpieniaczem, bądź zbudować sampa. Która z tych opcji będzie najlepsza finansowo i do uczymania zbiornika z rybami, krewetkami i pełnym życiem. Co Led może jakieś konkrety do tego zbiornika wolę kupić dobre. A nie chinole. 

Edytowane przez Marcin612
Post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie wymiary ma zbiornik ? Ledy możesz kupić Maxspect jeśli używka to może być Razor jeśli jest w dobrym stanie , a jeśli nowe to rsx . Najlepiej by było mieć sump , lecz wyjdzie dość drogo . Wklejenie panela na jednym boku wyjdzie sporo taniej . Lub kup Tunze reffpack , wtedy będziesz miał filtr i odpieniacz . I tak dojdzie jeszcze dolewka , coś do mierzenia zasolenia , filtr osmozy plus dyi i inne potrzebne żeczy . Tylko bez sumpa będzie to wszystko widać , oczywiście z czasem da się to trochę zamaskować , ale sump siedzi w szafce i nie widać nic . Panel na jednym z boków da się zabudować , lub okleić cześć przedniej szyby z panelem folią . Wtedy widać sprzęt ten co wystaje ponad zbiornik i panel wychodzi tanio , ja bym dał zbiornik do szklarza i powiedział o co chodzi , by docioł szyby , a kleił bym sam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest długi 100cm wys. 50cm i szer. 40cm. 

Wstawię :

tunze reefpack 250

falownik tunze 6045

Oświetlenie strasznie drogie co myślisz o czymś takim 

https://glonojad.pl/Diversa_LED_Intenso_Belka_do_akwarium_27_4_W__25_44_506___13515?gclid=EAIaIQobChMI_MzujuXJ3wIVT-h3Ch0XAw5LEAQYBiABEgKgIvD_BwE

Albo coś takiego 

https://allegro.pl/swietlowka-led-akwarium-8520-2x110cm-slim-i-i-i7341649759.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie są przypadkiem do słodkiego ? I są za słabe. Drogo ? Chciałeś dobre , te które wybrałeś wcale się nie różnią od tych chińskich . Popatrz może znajdziesz jakąś używkę . Nawet jeśli weźmiesz lampy jebao lub coś w tym stylu , to też china i trochę kosztują , jedna nie doświetli zbiornika . Bo jest długi i wąski , wiec jeszcze będziesz trochę kombinował ze skałą . Jeśli weźmiesz t5 to wyjdzie taniej , ale będziesz musiał wymieniać świetlówki . Jeden falownik nie starczy , lepiej dwa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musisz pomyśleć , jaki rozmiar akwaria był by odpowiedni i ile chcesz wydać . Mam 450l i końca nie widać z wydatkami . Ale mam czas , nie musi być wszystko na już . Powoli zasiedlam i zaczyna to jakoś wyglądać. Może poszukaj co byś chciał a ktoś doradzi , czy będzie się nadawać . I co jeszcze będziesz musiał dokupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Duży zbiornik , ale kiepskie oświetlenie , brak sumpa , przy takim litrażu by się przydał . 

Widzę , że nie odrobiłeś lekcji i idziesz w kierunku , gdzie wydasz kupę kasy i się zarazisz do morskiego . 

Patrzałem teraz na olx , ale nic ciekawego nie ma , oprócz akwaria sery sprzedawanego jako reffmax. Chyba nie widzą naklejki na ramie . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. 

W planach mam dopiero w marcu zacząć opalanie. Zacznę od kupna może 300li budowy sampa, osprzętu oświetlenie może zrobię też sam chyba że znajdę coś fajnego. Poczytam przez ten czas o solance i może coś z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to powodzenia . Popatrz na targowisko może coś fajnego wystawią . Ja kupiłem standardowe 450l wywiercilem otwory , wkleiłem komin , zrobiłem szafke , pokleiłem sumpa . Wiec wyszło taniej . Otwornice są tanie , i wierci się łatwo .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×