Skocz do zawartości
Mlody81

Problem z woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zaczolem robić testy na no3 po4 firmy redsea n03 wychodzi mi 0.75ppm może i nawet więcej bo kolor jest troszeczkę ciemniejszy a po4 0.01ppm oprocz tego zaczynają mi wychodzić jakieś czerwone plamy na akwarium akwarium 170 l filtr kubełkowy 1000l/h obsada 2 blazenki  2 garbiki(  Chrysiptera parasema (Yellowtail Damselfish) 2krewetki parę ślimaków ,zebrasoma żółta,2 Nemateleotris decora (Firefish, Purple) jaki powód może być takich testów żywej skały okolo14kg

Edytowane przez Mlody81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Ariel'a, fotka powinna trochę rozjaśnić sytuację. Filtr kubełkowy w akwarium morskim to nie jest dobre rozwiązanie i tutaj m.in. można by doszukiwać się przyczyny podwyższonego NO3. Btw. 170 litrów to trochę mało dla zebrasomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 9.12.2018 o 23:38, Pawlick napisał:

Podzielam zdanie Ariel'a, fotka powinna trochę rozjaśnić sytuację. Filtr kubełkowy w akwarium morskim to nie jest dobre rozwiązanie i tutaj m.in. można by doszukiwać się przyczyny podwyższonego NO3. Btw. 170 litrów to trochę mało dla zebrasomy.

Może być wina filtra , tylko przy miękkich taki wynik to nic . Raczej wątpię by były tam sps . A tak to zainteresowanie ze strony Mlody81 znikome. Jak widać po kilku dniach brak opisu i fotki . Wiec lipa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Przepraszam że nie odpisywałem.Ogolnie powiem że zmieniłem akwarium z sumpem 375 l akwarium plus 100 sump dodam zdjecia później. DZIEKUJE za wasze komentarze i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Mlody81 napisał:

Witam wszystkich .Przepraszam że nie odpisywałem.Ogolnie powiem że zmieniłem akwarium z sumpem 375 l akwarium plus 100 sump dodam zdjecia później. DZIEKUJE za wasze komentarze i pomoc

Powodzenia i fotki nowego mile widziane . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .moje pytanie jako swiezaka jest jak pozbyc sie glonów w akwarium posiadam 375l plus 100 l sump robiłem miesięczną podmianke 50 l nh3/nh4 wyszło mi 0 ph 8.2 po4 0.02ppm no3 0ppm wapna i magnezu nie sprawdzałem już dzisiaj.ogolnie pisząc szczerze jestem nowicjuszem więc bardzo bym prosił o podpowiedz

15462075710707555146516571179254.jpg

15462075327436203576905950032971.jpg

15462074307498837441283379131464.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisz coś o filtracji , lampie i jaki sprzęt masz . Piasek nowy ? , jak kupiłeś nowy zbiornik , to pewnie znów dojżewa . Lej bakterie i pożywkę , mało karm i dbaj o czystość , by syfek w piasku się nie zbierał . Narazie możesz się wstrzymać z podmianami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarium kupiłem już prawie takie jakie jest poza paroma rybkami akwarium jest u mnie ponad 2 miesiące ogonie posiadam 2 vavemakery jeden to maxspect a jeden to jebao w sumie posiadam odpieniacz firmy deltec 400l/h Air  i tu się przyznam czasami mam problem z jego ustawieniem tzn jak odkrece troszkę powietrza po pewnym czasie piana wypływa mi z góry  posiadam również w sumie pompa zwrotna Max 7200l/h gdzie reguluje ja czasami na 50% wydajnością a na noc na 20% .Właśnie chodzi mi też o to że ba piasku zaczyna osądzać mi się glin byłem w sklepie i facet polecił mi 2 rybki które ogólnie mają te glony wyjadac jakoś im to nie idzie  temp mam ustawioną na 25 stopni lampa led i tu chyba był problem ponieważ nastawialem dzienne swiatlo na około 9 godzin dziennie a nocne na około 3 godz . Czy możliwe jest że to przez swiatlo dodam że akwarium nie jest narażone na swiatlo sloneczne

15462467529106258268809821276847.jpg

15462467791156046263724253873602.jpg

15462468290678113681500797711170.jpg

Zapomniałem dodać że woda była zabrana razem z akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akwarium dojrzewa , bo był w sumie restart , a facet chce zarobić . Więcej ryb to więcej kupek i No3 . Nie karm dużo , wstrzymaj się z podmianami , lej bakterie i pożywkę . Dokup najwyżej jakieś ślimaki , lub kraby . Glony powinny same ustąpić , dbaj o piasek , glony możesz też szorować szczoteczką , możesz też kupić ślimaka dolabella . Świetny na glony , tylko zabezpiecz cyrkulatory . Lubi tam włazić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel dziękuję za podpowiedź czuscilem cała skale szczoteczka do zębów oprocz tego czy mógłbyś mi polecić jakieś bakterie i pożywkę  posiadam 2 krewetki i jedna która powinna jeść wieloszczety bo czyszcząca skale zauważyłem że posiadam ich trochę co mogłem to wrzuciłem ale jeszcze pewnie zostało ich trochę  zobacz zdjęcie póki co to posiadam taka bakterie ale pożywki żadnej nie mam bardzo bym Cię prosił o twoja opinie z góry dziękuję i życzę Szczęśliwego Nowego roku 

15462665286633784031540234923128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tych nie znam , ja używam Tunze , Microbe-Lift . Ale pewnie przejdę na prodibio , które używałem kiedyś , lub biogro 123. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak pozbyc sie glonów które robią się na piasku ?czy to jest wina złego ustawienia tych vavemakerow.chodzi mi o to że na piasku robi się zielone za skałami gdzie nie ma żadnego ruchu

15462773256465754524122918987926.jpg

15462773596723022701585905928560.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz grzebać w piachu , tak by syfek wylatywał do wody i odmulaj co kilka dni. Glony masz przez dojrzewanie zbiornika . Przejdzie samo , jeśli nie przesadzisz z karmieniem i zadbasz o parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karmię rybki raz dziennie i tak jak mówisz grzebie patykiem po dnie a jak odmolic akwarium Bo dawał mi jakąś rybkę w sklepie która piasek żyje i wypluwa czy to dobry pomysl

Kupiłem prodibie 6 ampulekzobaczę czy pomoże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napewno nie zaszkodzi . Rybka to pewnie babka . Ładnie czyszczą piasek , lecz narazie nic nie dokładaj . Daj zbiornikowi czas , akwarium morskie dojżewa nawet rok ☺️ Moje ma już kilka miesięcy , zaczyna być sporo korali i widać przyrosty . Ostatnio zmieniłem sól , na inną i glony zeszły . Potem zrobiłem podmianę na starej soli i jest zbyt bogata bo wywaliło glony . Wiec następne podmiany będę robił na tej soli co glony znikły . Nic nie kombinuje , zero chemii . Zbiornik ma czas zatrybić , nie panikuję . Bo szybkie zmiany nie są wskazane przy Morskim , na wszystko przyjdzie czas.

Więc wstrzymaj się narazie z kupnem ryb , dbaj o zbiornik , odmulaj , grzeb sam w piasku i lej bakterie . Jak glony nie będą miały co jeść , to same padną . Konkuręcja dla glonów to między innymi bakterie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×