Skocz do zawartości
toni

oswietlenie do akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

jakie oswietlenie powinno byc do akwarium morskiego na 150 l ??? ile WAT MOZE MIEC NAJWIECEJ ???? PROSZE O POMOC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalonego górnego limitu watów nie ma, ale trzeba do tego podejść z rozsądkiem. Jakie wymiary ma akwarium i jakie zwierzaki w nim zamieszkają?
Do oświetlenia 150 l z obsadą ryb i koralowców miękkich powinna wystarczyć np. lampa 3-4 x T5 39W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, naFiji napisał:

Ustalonego górnego limitu watów nie ma, ale trzeba do tego podejść z rozsądkiem. Jakie wymiary ma akwarium i jakie zwierzaki w nim zamieszkają?
Do oświetlenia 150 l z obsadą ryb i koralowców miękkich powinna wystarczyć np. lampa 3-4 x T5 39W.

Zapomniałeś się zapytać jaki wymiar ma akwarium . Bo jeśli kolega ma kostkę , to trochę mu rury będą wystawać . 

Toni - napisz coś o akwarium , jakie masz plany i jakie korale masz zamiar mieć . Bo sama moc lampy i ile świetlówek to nie wszystko . Jeśli masz kostkę , a teraz sporo ludzi je kupuje , to może coś tańszego np Led ( hinka 120w ) i potem dołożysz 2 t5 24w i ledy lekko skręcisz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w zacytowanej odpowiedzi o wymiary i planowaną obsadę. Świetlówki 39W podałem na szybko jako przykład do typowego akwarium, ale masz rację, jeżeli autor tematu ma kostkę to będą one prawdopodobnie za długie i alternatywą mogą być wspomniane 24W lub ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczynamy uruchamiac akwarium kupilismy dzisiaj wode no jak podlaczymy napewno sie odezwe o pare pytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko wrzuć jakieś informacje o akwarium, wymiary, itd. (jeśli to nie tajne :)). Będzie Nam zdecydowanie łatwiej cokolwiek doradzić mając takie konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Witajcie.  Mam akwarium 150l  kupilem zywe skaly uzywane jusz skimmer troche mam problem z skalami zywymi niewiem w czym je wyczyscic jak je pszechowac jedni mowia ze w wodzie RO a inni ze w solance. Z gory dziekuje za zainteresowanie i porady...moze cos mi poradzicie bo robie to pierwszy raz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, toni napisał:

  Witajcie.  Mam akwarium 150l  kupilem zywe skaly uzywane jusz skimmer troche mam problem z skalami zywymi niewiem w czym je wyczyscic jak je pszechowac jedni mowia ze w wodzie RO a inni ze w solance. Z gory dziekuje za zainteresowanie i porady...moze cos mi poradzicie bo robie to pierwszy raz  

Czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na zadane pytania . Jeśli tego nie robisz to nikt Tobie nie pomoże . Nadal nie wiem jakie masz akwarium , wiec oprócz litrów podaj wymiary . Czytałeś dział jak zakładać i jak prowadzić akwarium morskie ? Jeśli byś to zrobił to jakiś zarys ogólny by powstał , a tak to zadajesz pytania na które odpowiedź powinieneś znać . 

Jeśli masz żywą skałe i nie trzymasz jej w solance to już pewnie wszystko padło i teraz powstaje problem , co dalej z tym fantem zrobić. Ponieważ sporo odda do wody . 

Kupiłeś odpieniacz , wiec napisz jaki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najłatwiejsza ta współpraca :icon_mrgreen:. Jeżeli żywą skałę wrzuciłeś do wody RO to tak jak napisał Ariel, masz już skałę martwą z olbrzymią ilością resztek organicznych, które będą się rozkładać. Żywą skałę należy przechowywać w solance, najlepiej z ogrzewaniem i cyrkulacją, wtedy są większe szanse, że pozostanie "żywą" nieco dłużej.

Podaj wymiary akwarium, jaki sprzęt do niego masz, filtracja, oświetlenie, im więcej szczegółów tym lepiej. Bez tego możemy ciągnąć ten wątek w nieskończoność i nic z tego nie wyniknie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Pawlick napisał:

Nie jest najłatwiejsza ta współpraca :icon_mrgreen:. Jeżeli żywą skałę wrzuciłeś do wody RO to tak jak napisał Ariel, masz już skałę martwą z olbrzymią ilością resztek organicznych, które będą się rozkładać. Żywą skałę należy przechowywać w solance, najlepiej z ogrzewaniem i cyrkulacją, wtedy są większe szanse, że pozostanie "żywą" nieco dłużej.

Podaj wymiary akwarium, jaki sprzęt do niego masz, filtracja, oświetlenie, im więcej szczegółów tym lepiej. Bez tego możemy ciągnąć ten wątek w nieskończoność i nic z tego nie wyniknie :).

Czasami wolimy iść krętymi drogami , zamiast po prostej ? . 

Jak kolega chce podpowiedzi , to musi się też postarać . Opisując wszystko i jakie ma oczekiwania , np. tani sprzęt , drogi , Led czy t5 i tym podobne . Bo inaczej nigdy nie dojdziemy do porozumienia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×