Skocz do zawartości
RafiLodz

Powrót do ... tym razem Pico Reef

Rekomendowane odpowiedzi

...ta choroba :) witajcie po raz ...- nie wiem który hyhy

Długo nie wytrzymalem  i wystartowała szklanka soli - 30l 

Standart Aquael plus falownik schowany na czarną godzinę. Za kilka dni wyrzucam lampę i będzie DIY na cree - czekam na paczkę z ledami i lutownica w dłoń. 

Skały 3,5 kg - 4 kawałki , na razie bez piachu.

Z życia 2 krewetki lysmata kuekenthali - bo różyczki kwitną :P i jakiś grzybek mi się trafił.

Kilka fotek :

 

20181110_183149.jpg

20181110_183021.jpg

20181110_183005.jpg

20181110_182945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opowieści o ludziach, którzy porzucili solniczkę na dobre to tylko legendy :).

Szczegóły wyglądają ciekawie, podrzuć jeszcze zdjęcie całości. Mam nadzieję, że z budowy lampy będzie jakaś relacja. Ile i jakie diody planujesz zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2018 o 11:52, Flipper napisał:

Te opowieści o ludziach, którzy porzucili solniczkę na dobre to tylko legendy 

Hyhy, fakt :)

Co do led - wzorem Jacka z Łodzi, będą same niebieskie, na poczatek 6szt. , jak będzie mało to się dolutuje wiecej. 

Zdjecie całości - chociaż w zasadzie nie ma jeszcze co pokazywać - pusto w tej szklance :)

 

20181110_185259.jpg

20181111_181839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak pusto, kamienie się moczą i wygląda już na fajną lampkę nocną. Kibicuję i czekam na rozwój sytuacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw, do akwarium gitara i gdyby jeszcze butelczyna po Jacku nadal miała Jacka wewnątrz można siedzieć, obserwować i obserwować... :icon_mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,  szybko zrobiło mi się mało miejsca , więc dziś przyjechało nowe  :)

20190119_181131.jpg

20190119_175117.jpg

Edytowane przez RafiLodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło ciut czasu :) czas na mały update 

 

 

20191012_115527.jpg

20191012_173346.jpg

20191012_173401.jpg

Edytowane przez RafiLodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajne sa takie proste akwaria z koralami nie za miliony. Przydałoby się albo bardziej ukryć albo zmienić na coś mniejszego cyrkulator.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Na razie musi zostać ten - a pomysłu jak go ukryć nie mam - nie chce też co chwilę grzebać i przestawiać skały :)

Tu krótki filmik :

https://youtu.be/A_xgZaZ05q8

 

Edytowane przez RafiLodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RafiLodz napisał:

Na razie musi zostać ten - a pomysłu jak go ukryć nie mam

Nie jest tak źle

Ja pomysł miałem i skończyło się tak że jak rano wstałem to z przodu nie miałem piasku bo cyrkulator wszystko poprzestawiał

Na ten moment cyrkulator wylądował bardzie z przodu żeby nie robił mi zadymy

A akwarium masz bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech rosną te patyki. Fajna mini Rafa.;)

Ja jak startowalem zawsze się bałem z małym, bo ciężko utrzymać parametry itp itd człowiek się naczytal głupot i nigdy nie mial... Teraz patrze na te mini rafki i podobają mi się bardziej niż te wielkie akwaria.;)

A z drugiej strony apetyt rośnie w miarę jedzenia.;p ale kiedyś sprobuje z małą kosteczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Euphyllia paraancora wdzięczny koral. Chociaż na początku lubi marudzić co do światła i cyrkulacji. Raczej w spokojny obieg ja daj i odwdzięczyć się szybkim przyrostem nowych głowek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam , nad odpieniaczem - to szkło ma 140l, kostka bez sumpa i bez  panelu, światło to T5 2x24w blue i biale led 8500k 12w , czyli łącznie  60w.  Obsada - koralowce, 2 blazny, 1 garbik, krewetka szkarlatna i kuekenthali plus pelno ślimaków i pytanie - odpieniacz, który dostałem przy zakupie to sera ps130 - czasem cos odpieni, często się wiesza itd  - czy szukać czegoś lepszego - czy przy tej ilości ryb sobie darować :D

Obsady rybnej nie będę powiekszal

 

20191026_192536.thumb.jpg.2704cd628428559212336ee813a61adf.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Jeśli chcesz utrzywywać wzorowe parametry to pewnie pienidło się przyda, bo u mnie przy karmieniu korali NP i ryb to NO3 w kosmosie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RafiLodz napisał:

odpieniacz, który dostałem przy zakupie to sera ps130

Mam ten odpieniacz w szafce bo myślałem że jest uszkodzony bo tego co wygląda jak piana to praktycznie nie było

Teraz mam Resun SK-300 po tuningu i to co wylewam z niego to istny szlam z szamba

Podmiany robione co tydzień

Sporo osób jedzie bez odpieniacza ale ja się obawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek sprawił,  że dostałem baniak 60x62x55h z kominem - szkło  10mm i sump 60x50x40 - w końcu,  po 20 latach z akwarystyka, będę miał sumpa :D

Pytanie  - z czego zrobić szafkę - z jakich płyt i czy wystarczą dodatkowe wzmocnienia -  drewniane profile ? Nie mam tu żadnego doświadczenia ?

To będzie pewnie koło 250kg łącznie. 

 

20191206_183336.thumb.jpg.ea0d5767de263e3a3fabb9d6cdacda67.jpg20191206_183345.thumb.jpg.e8d5cee9e95f434b452187132df588bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, RafiLodz napisał:

Przypadek sprawił,  że dostałem baniak 60x62x55h z kominem - szkło  10mm i sump 60x50x40 - w końcu,  po 20 latach z akwarystyka, będę miał sumpa :D

Pytanie  - z czego zrobić szafkę - z jakich płyt i czy wystarczą dodatkowe wzmocnienia -  drewniane profile ? Nie mam tu żadnego doświadczenia ?

To będzie pewnie koło 250kg łącznie. 

 

20191206_183336.thumb.jpg.ea0d5767de263e3a3fabb9d6cdacda67.jpg20191206_183345.thumb.jpg.e8d5cee9e95f434b452187132df588bf.jpg

Ja bym drewno odpuścił. Profil aluminiowy lub stalowy malowany proszkowo. Stelaż rób od razu większy. Żebyś miał miejsce na graty ( zbiornik na dolewke, pojemniki do ballinga itp. 

Wydaje mi się że sumpa warto przerobić. Tak żeby zrobić 3 komory. Zawsze będziesz miał pole manewru do wkladania refugium, dsb lub absorberow. 

 

PS. Czekam z niecierpliwością na start. Wymiar prawie identyczny z moim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×