Skocz do zawartości
AniaWol

Obieg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczenie z zastosowania obiegu w akwarium. Chodzi mi o spływ na jednym końcu zbiornika i powrót na przeciwległym. Planuję postawić nowy dosyć długi zbiornik i chciałam wstępnie zapytać bardziej doświadczonych w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma większej różnicy w rozmieszczeniu względem siebie spływu i powrotu, jeżeli tylko wylot nie jest skierowany na kratkę komina :). Mieszaniem wody wewnątrz akwarium mają zajmować się przede wszystkim pompy cyrkulacyjne, a obieg można przy sprzyjających warunkach wykorzystać jako niewielki wspomagacz tego procesu.
Zapewnienie optymalnej cyrkulacji w wydłużonych akwariach potrafi być problematyczne, szczególnie jeżeli nie chcemy widzieć pomp na środku....
Przy okazji wkleję tutaj ciekawy temat o tego typu baniaku, który dawno, dawno temu się pojawił (niestety zdjęcia zniknęły :/):

 

Jakie wymiary masz w planach?

Edytowane przez naFiji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedź. Szkoda że kolega Smyk nie udostępnia już fotek:(. Zbiornik musi być wspaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostały usunięte przez imageshack, jak przestał być całkiem darmowy. Może warto spróbować zaczepić @Smyk poprzez prywatną wiadomość na forum, sam bym chętnie rzucił okiem ponownie na to piękne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×