Skocz do zawartości
Xyron

Sump do 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przesiadce z kostki 50l do 112l pomyslałem żeby ją jakoś wykorzystać. Czy da się ją przerobić na sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymiary Ci odpowiadają i mieści się w szafce to nie powinno być większych problemów z przerobieniem na sump. Wystarczy dociąć i wkleić przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile takich przegród powinno być w kostce 35x35x40? Co jest potrzebne oprócz pudełka przelewowego i pompy? Czy pompa N-RMC 1200 by się nadawała?

Myślałem nad czymś takim

Sump.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Witam

Możesz zrobić coś takiego :) Szerokość komór musisz sobie dopasować do sprzętu jaki posiadasz.:) W środkowej komorze możesz również dołożyć makroglony:)

20181019_171857.jpg

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za projekt Cesarz. Mam pytanie, po podłączeniu takiego sumpa korale przestały się otwierać. Po 2 tygodniach cześć się otwiera a reszta cały czas zamknięta. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Sump jako urządzenie nie ma wpływu na zachowaniu się koralowców. Dodałeś trochę więcej solanki i możliwe iż trochę zachwiało rownowagą. Daj więcej czasu i regularnie rób pomiary i staraj się ustabilizować zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze trochę cierpliwości się przyda. Na koralowce wpływ ma znacznie więcej czynników, niż kilka mierzonych zwykle parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×