Skocz do zawartości
mlodyvip

Podłączenie statecznika

Rekomendowane odpowiedzi

mam szybkie pytanko co źle zrobiłem bo świetlówki zapalają się na sekundę i gasną.

na kablach podlączyłem 4 oprawki 1i2 kabel do pierwszej świetlówki 3i4 do drugiej.

20180923_125929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz podłączenie ze schematem, chociaż wg. mnie wygląda ok i wiele tam nie można zepsuć raczej. Niestety, ale najbardziej prawdopodobnym powodem takiego dziwnego zachowania świetlówek wydaje się być uszkodzony statecznik.

Edytowane przez naFiji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

A jakie założyłeś świetlówki T5 czy T8 bo statecznik jest pod T8 ? Sory że pytam ale czasami nie trudno o pomyłkę a wydaje mi się iż podłączenie jest Ok. Jeżeli T8 to albo brak jest gdzieś dobrego styku na połączeniach przewodów na zaciskach (bo te zaciski to już delikatniejsze nie mogli dać;)) lub statecznik KO.

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest t8.

Jeśli tak jak ja uważacie że kable są podłączone prawidłowo według schematu, to też obstawiam że dostałem uszkodzony statecznik. Pytanie tylko czy przez to nie uszkodziły się świetlówki bo bym się mocno wku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Sprawdź jeszcze czy wszystkie świetlówki dobrze siedzą w oprawkach i czy oprawki nie mają zanieczyszczonych styków . Przemyj je benzyną ekstrakcyjną. Przerwa na którymś ze styków również może powodować taki objaw.:) Tylko wszelkie tego typu prace wykonujemy bez napięcia . To tak dla przypomnienia.:)

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×