Skocz do zawartości
eXo88

Pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za identyfikację! Wygląda rzeczywiście niewinnie, ale z tego co wyczytałem to później może sprawiać problemy i podjadać korale :/...tak więc pierwszy lokator został wyeksmitowany.

Jeżeli chodzi o oświetlenie to na start mam tylko dwa LEDowe retrofity 1x 10W marine i 1x 10W actinic. Pytałem Aquaela na infolinii o ilość LM, ale dokładnej informacji nie dostałem, jedynie zapewnienie, że co do ilości światła to mają być równie wydajne jak T5 24W. Póki co taka ilość światła chyba wystarczy na sam rozruch. Świecę tylko po 2-3 godz i stopniowo będę zwiększał czas o godzinę. Po pierwszych 3 tygodniach, jeżeli parametry pozwolą to mam zamiar wpuścić pierwsze życie - jakiś szczepek miękki/krab. Wtedy też do tych LEDów dołożę 2x 24W T5.

Co do pokrywy i chłodzenia, to jest spory otwór na kable, na tyłach akwarium + boki pokrywy fajnie się unoszą, więc w razie czego będę je uchylał i w razie potrzeby odpalał jakieś małe wiatraczki. Kot na szczęście jest z tych bardziej ociężałych i póki co na samą pokrywę nie wchodził.

Odpieniacz póki co nie ma czego pienić, za to na potęgę produkuje bąble. Zauważyłem, że lecą nie tylko przez kratkę wylotową, ale i przez bok obudowy - czy taka nieszczelność może mieć negatywny wpływ na jego pracę?

Do filtra dałem gąbkę + odrobinę matrixa + warstwę waty, którą wymieniam raz dziennie i w dzień rozruchu dawkę bakterii 30ml Special Blend.

Jedna krzywa fotka, zrobiona na szybko, jak mniej więcej skała wygląda od frontu.

20180916_194741.thumb.jpg.f12ec73738e756f1a1a6388ee6827ba9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O odpieniacz się nie martw , zajdzie trochę glonem i bakteriami to się uspokoi . Watę przed wymianą najlepiej zlać zagotowaną wodą z RO ( wrzątek ) , potem do zimnej lub poczekaj aż ostygnie i do filtra , wtedy odpieniacz nie będzie wariował i nie puszcza bąbli . Asteriny mogą podgryzać korale jak jest ich duża ilość , lecz nie zawsze tak jest . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby akwarium jeszcze puste, ale frajda z obserwacji i tak jest :D. Póki co poza asteriną trafiły się dwa mini wężowidła, dryfująca wylinka jakieś małej krewetki (więc może i krewetka się uchowała) i jakaś mała rurka schowana w skale.

Na samej skałce zaczęły się też pojawiać jakieś małe różyczki/parasoleczki - mam tylko nadzieje, że to jednak nie mini aiptasie.

SAM_3103.thumb.JPG.a00d69827684d03b33f86b408ec099ad.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, eXo88 napisał:

Niby akwarium jeszcze puste, ale frajda z obserwacji i tak jest :D. Póki co poza asteriną trafiły się dwa mini wężowidła, dryfująca wylinka jakieś małej krewetki (więc może i krewetka się uchowała) i jakaś mała rurka schowana w skale.

Na samej skałce zaczęły się też pojawiać jakieś małe różyczki/parasoleczki - mam tylko nadzieje, że to jednak nie mini aiptasie.

SAM_3103.thumb.JPG.a00d69827684d03b33f86b408ec099ad.JPG

Na zdjęciu słabo widać , ale raczej jest to rurówka . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi wygląda na małą rurówkę.
Podoba mi się ułożenie skały w akwarium, nie sprawia wrażenia gruzowiska :). Czarne tło zdaje egzamin w tej konfiguracji, przy okazji maskuje nieco sprzęt wewnątrz baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Dokładnie taki miałem zamiar - wybrać jakieś ciekawe kształty, przy okazji nie zagracając zbiornika i w miarę możliwości zamaskować sprzęt na tylnej szybie.

Z ciekawości zrobiłem sobie pierwsze testy z tych które akurat miałem pod ręką i wyniki wyszły mi następujące:

PH - 8.15-8.3 (ciężko mi dokładnie odczytać kolor ze skali)

KH - 8-8.3

NO3 - lekko poniżej 50?

zasolenie - lekko poniżej 1.025

 

20180919_193648.jpg.033139a2af045b829f17ceb140a3b76c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam reefmaxa, ale chce coś ładniejszego. Tez myśle o glossy cube lub glossy 215L właśnie ze względu na wygląd .....jak tam sprawa z oświetleniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×