Skocz do zawartości
mike10

Poziom wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie średnice mają te otwory?
Użycie jako powrót nie jest złym pomysłem (jeśli średnica wystarczająca), zawór zwrotny właściwie nie będzie konieczny. W przypadku zaniku zasilania poziom wody spadnie nie niżej niż do krawędzi otworu, w najgorszym wypadku dojdzie do wyrównania poziomów między akwarium i panelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jest to za dużo, ale zastosowanie przelotu w tym przypadku nie jest konieczne. Jeżeli wylot pompy będzie miał zbliżoną średnicę to może uda się dopasować jakiś wąż elastyczny przechodzący przez otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie w sprawie 2 otworów, które są widoczne w lewej komorze na zdjęciu.

One są zrobione fabrycznie. Kiedy akwarium będzie zalane będą znajdowały się poniżej poziomu wody w akwarium, a powyżej poziomu wody w panelu.

Mam opcje rozwiązania tej sprawy:

Urzycie tych otworów jako powrót wody i bezpośrednio podpięcie do pompy ( oczywiście urzywając zaworu zwrotnego)

IMG_20180918_212553.jpg

IMG_20180806_203328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam deja vu, wydaję mi się, że ten temat był poruszany wcześniej :). Możesz ich użyć jako powrót w ten sposób, a jeżeli nie znajdują się dużo poniżej poziomu wody w akwarium to zrezygnuj też z zaworu zwrotnego. Przy małej różnicy poziomów jego użycie jest nieuzasadnione, bo wiele nie zmieni w przypadku braku prądu, za to będzie stale ograniczał wydajność pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×