Skocz do zawartości
Mateusz123

Pierwsze akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu tego zestawu . Jak każdy początkujący mam kilka pytań .

1.Jaka sól ?

2.Jaka pompa curkulująca ?

3.Czy podczas dojrzewania  do kaskady włożyć seachem matrix czy nic nie wyciągać ?

4.Jaka grzałka i ile watów ?

5.Jaki żywy piasek  ?

6.Jakie testy kupić na początek i jakiej marki ?

7. Jaką lampę dokupić (Ta z zestawu strasznie słaba) ? Lub czy na forum jest jakaś osoba która specjalizuje się w tworzeniu oświetlenia ?

8.Jaki filtr ro/di kupić

9.Jakie bakterie kupić ?

8.Do podmiany wody używać tej z filtra ro/di ?

9.Jaki filtr ro/di żeby miał 20-5qm~węgiel~1qm~żywica ?

Mam jeszcze pytanie (bardziej rozbudowane ) , a mianowicie czy schemat poniżej jest poprawny ?

Kran~filtr ro/di ~ woda  przefiltrowana ~ akwarium (za pomocą autodolewki)

Czy mogę tak wszystko zamontować ?

Jeszcze chciałem dodać że większość wody będzie pochodziła z dojrzałego zbiornika , a reszta z filtra ro/di .

 

I oczywiście  obsada jaką będę planował zasiedlić zbiornik :

Dwa błazenki

Chrysypitera Hemicyanea

Gobiodon okinawe

xenia

zoanthus

Sinularia

lobopython

lysmata Debulius

 Dwa Pusiostiomaostioma mendericaria

I na razie to wszystko .

Uprzedzając odpowiedzi abym zaczął od 100-120l to odpowiem że ledwo wywalczyłem to , więc nie ma możliwości posiadania większego baniaka przez minimalnie 2 lata .

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mateusz123
Zapomniałem napisać pewnej rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie znalazłem tej informacji powyżej, o jakiej wielkości akwarium mówimy?
Większość odpowiedzi na Twoje pytania z łatwością znajdziesz na forum, ostatnio przewijały się w tematach wielokrotnie.
Schemat który przedstawiłeś jest poprawny, woda z filtra RO/DI może trafiać do zbiornika dolewki, a z niego do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej obsady na pewno nie upchniesz w 49 litrach, zapomnij.

Nie chciałbym być złośliwy, ale post skonstruowałeś tak jak byś chciał dostać gotowy przepis na kompletne akwarium w 5 minut. Rozumiem, że zaczynasz, sam kiedyś zakładałem pierwsze akwarium, ale przynajmniej włóż w to jakikolwiek wysiłek. Wystarczy chwila szukania i czytania na forum, albo innych stronach i większość z tych rzeczy będzie jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z NaFiji...kolega Mateusz123 idzie trochę za bardzo na skróty.

 

Zacznij od soli Instant Ocean...jest to uboższa wersja soli nie zawierającej aż tak bogatych wartości odżywczych na początek. Dzięki temu będziesz miał łagodniejszy start.

Matrix nic nie wyciąga:) to jest nic innego jak bardzo porowate złoże biologiczne do zasiedlenia bakteriami nitryfikacyjnymi....potocznie zwane "ceramiką". Twoim naturalnym złożem powinna być skała w zbiorniku...najlepiej na początek...potem możesz się bawić:) Daj zbiornikowi parę miesięcy na ustabilizowanie parametrów i przejście przez wszystkie plagi po kolei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×