Skocz do zawartości
hilux

AquaNano 40 start i dużo pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Niecały rok temu wróciłem do akwarystyki po dwudziestu latach, w salonie stanęło Malawi. Dwa miesiące temu doprowadziłem szpej, wystrój i obsadę do takiego stanu jaki chciałem, teraz patrzę jak sobie pysie rosną :) i szukam nowego wyzwania. Miało być 720L z pawiookimi w jadalni ale lepsza połowa zabrana do sklepu zakochała się w małym morszczaku na wystawie w sklepie. Baniak to AquaNano 40, jest w promocji ze skałą, piaskiem i obsadą, przystępny jak na irlandzkie ceny ale w sklepowym szumie nie umiem ocenić czy jest głośny. Stałby w sypialni, więc najważniejszy jest hałas jaki generuje. Dla porówania, Malawi zacząłem od kubełka HW-604 i to był traktor, teraz jest kaseciak na Atmanie 306, którego ja nie słyszę ale moja kobita z dwóch metrów już (podobno) tak.  

Malawijskie standardy to od 2000L/h w górę a innych nie znam ;) podejrzewam, że Nano 40 z nominalnym 550L/h  hałasuje o wiele mniej ale wolę się upewnić zanim kupię i wstawię do sypialni.

Z góry dzięki. :)

 

Edytowane przez hilux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Z tego co widzę w zestawie jest jakaś pompa pod ich własnym brandem, pewnie jakiś chiński wynalazek, ale jeśli nie jest produkowany w najdalszej wiosce i po ciemku to nie powinno być tak źle. Z resztą doświadczenie z Atmanem masz, a z tego co pamiętam to do najcichszych nie należą :).
Bardziej obawiałbym się tutaj odgłosów przelewanej wody lub jakiegoś buczenia, wibracji przenoszonych z pompy na przegrodę, ale z tym zawsze można próbować walczyć za pomocą podkładek, gąbek, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×