Skocz do zawartości
Waholuk

Żywa skala a białe przebarwienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć witam serdecznie wszystkich na forum, jest to mój pierwszy post.

A mianowicie, moja żywa skała która miała ładny fioletowy kolor zaczęła się przebarwiac na biały kolor jakby jakiś osad albo co gorsza, zaczęła umierać

Zna ktoś przyczynę tego zjawiska?

PH 8.5 kh 8 mg 1350 ca 370

20180615_201715.jpg

20180615_201928.jpg

20180615_201946.jpg

20180615_201940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.
Parametry w miarę ok, może lekko niskie Ca. Często sprawdzasz, są stabilne?
Jak długo działa akwarium? Dodawałeś ostatnio porcję żywej skały do systemu? Po dorzuceniu skały do działającego akwarium może pojawić się mini-cykl dojrzewania i wtedy glony wapienne mogą bieleć.

Inna możliwa przyczyna to oświetlenie. Zmieniałeś coś w nim ostatnio (wysokość / źródła światła)? Spotkałem się z relacjami akwarystów, gdzie po wymianie świetlówek lub obniżeniu lampy pojawiały się takie białe plamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam co dwa dni i staram się uzupełniać braki, ca właśnie podpijam do ponad 400 i jestem w trakcie szukania dozownika tak ze parametry będą stabilniejsze. 

Akwarium ma około 6 miesięcy i skala jest w nim od startu tak jak oświetlenie, cały czas to samo. 

jedyna żecz która uległa zmianie to sól z Instant ocean na AF PROBIOTIC REEF SALT. 

Zauważyłem też wykwity zielonych plam wygląda jak cyjano tylko że ziolone, możliwe że cyjano może mieć kolor zielony? 

20180615_200808.jpg

20180615_200822.jpg

Edytowane przez Waholuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest pojemność akwarium?
Wg. mnie jeżeli sól zmieniłeś łagodnie, tzn. stopniowo w kolejnych podmianach to raczej nie zachwiałoby to biologią w tanku.
Cyano mogą mieć również zielony kolor, ale ze zdjęcia nie wygląda mi to na cyano. Piach w baniaku masz od początku? Pojawia się na nim nalot czy tylko na skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 120 litrów plus mały sump 15l, sól zmieniłem przy podmiance wody około 10%tygodniowo 

Piach jest od początku i był to żywy piach, nalot pojawia się tylko na skałach i na koralu Green star polup. 

Wczoraj większość zielonego nalotu zebrałem przy podmiance wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli daje się łatwo usunąć przy okazji podmian to na razie bym się takiej metody trzymał. Do tego pilnuj stabilności parametrów i obserwuj jak zmienia się sytuacja. Moim zdaniem nie ma co wykonywać nerwowych ruchów i od razu dolewać magicznych eliksirów chemicznych na wszystko, cierpliwość się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×