Skocz do zawartości
Daro73

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem automatyczną dolewkę na gotowym układzie, wszystko podłączyłem zapakowałem w obudowę sprawuje się to nawet nieźle. Problem sprawiają wyłączniki pływakowe które zakupiłem do zestawu. Z wyłączeniem nie ma problemu, wyłącza się 100/100. problem stanowi załączanie, nie załącza się za każdym razem, problem ewidentnie tkwi w jednym z czujników, kupiłem pionowe czujniki pływakowe o oznaczeniu CMW 90 białe z żółtymi przewodami, czujnik ewidentnie zawiesza się i nie załącza za każdym razem. Teraz pytanie o sprawdzone czujniki, które sprawują się lepiej te pionowe czy też poziome, w obecnej chwili jest to bez znaczenia bo nie zrobiłem jeszcze uchwytu, czy każdy czujnik no i nc można ustawić odwrotnie, ewentualnie jaki  typ czujnika kupić do montażu pionowego tak aby załączał pompę po opadnięciu no czy nc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z jednym czujnikiem, czy drugi też się wiesza? Pewnie coś gromadzi się na prowadnicy, albo po dłuższym spoczynku w jednej pozycji pływak się do niej klei i później jest problem z ruszeniem.
Alternatywą może być poziomy czujnik, np CMW85, ale tutaj też nie ma gwarancji, że będzie działać bez zawieszeń. Ewentualnie jakiś czujnik bez elementów ruchomych, np. optyczny (FS-IR02 / FS-IR22) ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×