Skocz do zawartości
Lukaas_1990

DSB w istniejącym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam pytanie, mój obecny sump jest 3 komorowy, obecnie w środkowej komorze trzymam siporax + maxspect biosphere.

Komora ma wymiary 50x50 a wysokość to 20cm czyli warstwa dsb by mogła mieć te 15-16cm

I teraz pytanie:

Czy w systemie który działa 4 miesiące warto przełożyć siproax do pierwszej i trzeciej komory. A do środkowej założyć dsb?

Czy lepiej będzie zamontować lampę i zrobić zwyczajne refugium.

Jakieś pomysły czy po prostu nie kombinowac z dsb?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że komora ma 20cm wysokości, jak zrobię dsb na wysokość 15cm to wydaje mi się że na glony te 5cm będzie za mało. Dlatego chyba będę musiał wybrać czy jakoś to ktoś inaczej widzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam około 13-15 cm piasku i potem 10 cm na glony.

Niestety glony przy takiej wysokości zamiast rosnąć do góry kładą się i przepływają do sąsiedniej komory.

Polecam przy takich wymiarach tylko dsb lub refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dsb nie zdało egzaminu . Jak no3 i po4 było wysokie przed założeniem dsb to tak samo wysokie było po ..... czekałem ponad rok . Dołożyłem glonów i dalej nic . W końcu pozbyłem się dsb bo   mnie tylko wkurzało . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez próbowałem ale nie widziałem pozytywnych efektów, parametry na pewno nie spadały.  Jako dsb rozumiem warstwę 10 cm piachu który ma zmniejszać NO3 i PO4.

 

Obecnie mam po prostu komorę z minimalną ilością piachu z glonami oraz druga ze skałą.

  Mam ze 20 kg skały w sumpie której właściwie nigdy nie ruszam  oraz mam trochę glonów i tam jakieś życie sobie żyje w senie mikroorgnizmy.  I tak jest od ponad 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2018 o 18:03, Lukaas_1990 napisał:

Witam serdecznie. 

Mam pytanie, mój obecny sump jest 3 komorowy, obecnie w środkowej komorze trzymam siporax + maxspect biosphere.

Komora ma wymiary 50x50 a wysokość to 20cm czyli warstwa dsb by mogła mieć te 15-16cm

I teraz pytanie:

Czy w systemie który działa 4 miesiące warto przełożyć siproax do pierwszej i trzeciej komory. A do środkowej założyć dsb?

Czy lepiej będzie zamontować lampę i zrobić zwyczajne refugium.

Jakieś pomysły czy po prostu nie kombinowac z dsb?

 

Czym więcej naładujesz do każdej komory tym bardzie będzie się zbierał "syfek" dytrytus, tym bardziej w każdej komorze. Może jednak lepiej zrobić porządne dsb i dać sobie spokój z tą ceramiką. Ile masz skały w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×