Skocz do zawartości
Daro73

Dino, cyjano, okrzemki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w akwarium, na piasku pojawiło się coś co wygląda jak czerwono-brązowy  rdzawy nalot, nie zbryla się, daje się łatwo rozdzielić. Podejrzewałem okrzemki bo trochę zaniedbałem wymianę żywicy w filtrze, dałem nową żywicę i prefiltry, do filtra wewnętrznego Tunze dałem absorber krzemianów. Część tego syfu z przodu akwarium zniknęła ale to przy tylnej szybie za skałą cały piach jest pokryty rdzawym nalotem. W akwarium mam zainstalowany cyrkulator Jebao CP-25 pracujący na maksimum, w filtrze mam bakterie w postaci rozpuszczalnych kulek polimerowych Bacto Reef Balls. Zrobiłem zdjęcia tej plagi ale ze względu na umieszczenie z tyłu akwarium są mało widoczne

 

 

IMG_20180311_124346.jpg

 

Edytowane przez Daro73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalotu cały czas przybywa czy zostało tylko to co za skałą?
Robiłeś może test na krzemiany?
Jeżeli spóźniłeś się z wymianą żywicy to według mnie też najbardziej prawdopodobne są okrzemki. W miarę działania absorbentu, z czasem sytuacja powinna się poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu na krzemiany nie robiłem bo takowego nie posiadam. Problem jest taki że po wrzuceniu absorbentu krzemianów owszem zniknęły takie małe ogniska z przodu akwarium ale zaraz po tym zaczęły się pojawiać z tyłu akwarium, w dużo większej ilości i bardziej wyraziste i te mimo że absorbent wrzuciłem ponad tydzień temu cały czas są . Dla pewności pojadę jutro i kupię test na krzemiany, jeżeli test nie wykaże ich obecności to może wskazywać to na obecność dino ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień to jeszcze nie tak długo, cierpliwości. Czy wygląd tych plam zmienia się jakoś w ciągu dnia? Zwiększają objętość / bąbelkują od momentu włączenia oświetlenia rano?
Próbowałeś może odsysać to z piachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby plamy zwiększały swoją objętość, nie bąbelkują, z tym że  kilka dni temu widziałem bąbelki w akwarium. Był to jednorazowy przypadek i więcej się nie powtórzył. Z piachu odessałem wczoraj co tylko się dało, zobaczę efekty jak załączy się oświetlenie i poświeci jakiś czas, bo mam świt na niebieskim świetle

Niestety po włączeniu światła na piach zaczął ponownie wychodzić ten brązowawy syf, Podejrzewam że to jest jednak dino, Spróbuję zaciemnić zbiornik zobaczymy co wyjdzie

 

Edytowane przez Daro73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×